fbpx

Skip links

Координаційна рада обере оптимальну модель фіскалізації із п’яти сценаріїв

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва, яке відбулося 2 березня в Києві під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитра Романовича. До складу Координаційної ради входять представники міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, міністерства фінансів, Державної податкової служби, інших державних органів, представники об’єднань малого та мікробізнесу.

Учасники засідання обговорили низку питань. Серед них – стан реформи митниці та показники її роботи. Представник Державної митної служби доповів про ключові показники роботи митниці, а на наступне засідання Координаційної ради відомство підготує динаміку по роках.

Гостру дискусію викликало питання щодо моделі фіскалізації малого та мікробізнесу. Учасники зішлися на думці, що тотальна фіскалізація 2 та 3 груп спрощеної системи оподаткування є шкідливою, натомість доцільною є фіскалізація ризикових категорій платників, визначених за допомогою аналізу витрат-вигід різних моделей.

«Дискусії так чи інакше точаться навколо тотальної фіскалізації, в доцільності якої є великі сумніви, – зазначила Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу та член Наглядової ради УРБ. – Зрештою, було домовлено, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі проведе cost benefits analysis – аналіз того, що отримає бюджет за п’ятьма сценаріями розширення фіскалізації. На сьогодні ми бачимо значно більшу ефективність у фіскалізації тільки ризикових категорій товарів».

Отримані фінальні цифри будуть презентовані на наступній Коордраді наприкінці березня. Очікується, що за підсумками аналізу учасники оберуть найоптимальнішу модель, за якою має бути напрацьований законопроєкт, що замінить тотальну фіскалізацію на оптимальну модель, яка не зашкодить малому та мікробізнесу.

Також зазначалося, що Міністерство фінансів завершує на цьому тижні розробку нормативної бази для запуску цифрових РРО, а Державна податкова служба вже опублікувала Опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу, який містить інформацію щодо режимів роботи ПРРО, включаючи офлайн, опис елементів даних, які використовуються в методах АРІ, ХML-формати розрахункового документа та фіскального звітного чека (z-звіту) тощо.

Учасники засідання сформували спільну позицію Коордради щодо проєкту Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення №2683, прийняття якого передбачає збільшення навантаження на фонд оплати праці на 3-9%. Представники бізнес-асоціацій наголосили, що збільшення навантаження неприпустиме, а проєкт може бути реалізований виключно в комплексі з податковою реформою, яка знизить сукупне навантаження на зарплату до 25%. Відповідний лист від Координаційної ради буде направлено Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики і захисту прав ветеранів.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар