fbpx

Skip links

В особі бізнесу влада отримує вимогливого партнера

Член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук стала спікером панельної дискусії Форуму реформ «На шляху до Вільнюса», який відбувся в Києві 25 лютого. Учасниками дискусії на тему «Економічне зростання: як покращити бізнес-кліматі добробут громадян?» також стали перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Павло Кухта, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, керівник Проєкту ЄС «Право-Justice» Довидас Віткаускас. 

Як підприємці оцінюють перші півроку роботи нової влади?  Таке запитання модератор дискусії Павло Шеремета адресував представниці УРБ. За словами Надії Бедричук, підприємці бачать відгук на свої пропозиції, але не впевнені, що інтенсивна співпраця з владою збережеться надовго. За півроку Верховною Радою ухвалені 14 проєктів, запропонованих УРБ, і ще 12 – у роботі.


«Сьогодні чесний бізнес в Україні не відчуває особливих переваг у порівнянні з тіньовим. Навпаки, програє в нерівній конкуренції. З цим потрібно щось робити, оскільки бізнес стає більш мобільним та інтегрованим у світову економіку. Якщо правила його не влаштовують, в Україні він довго не затримається. Потім потрібні надзусилля, щоб повернути вітчизняних підприємців з інвестиціями назад в Україну». 

Бізнес більше не чекає, поки для нього напишуть правила, він обирає проактивну позицію, підштовхує владу у напрямку змін, додала виконавчий директор асоціації. Власники компаній замовляють аналітичні продукти та стратегії розвитку для державної політики, беруть участь у виробленні пропозицій та впровадженні реформ. 


«Ці реформи можуть не стосуватися щоденної діяльності бізнесу, не пов’язані з очевидним моментальним зиском, але загалом зміцнюють економіку та поліпшують інвестиційний клімат. УРБ – один із прикладів того, як діє бізнес зараз. Він об’єднується, визначає ТОП-10 необхідних рішень для економіки, намагається направляти та контролювати владу для виконання свого порядку денного. І подібні процеси тільки посилюватимуться. Влада отримує в особі бізнесу досить вимогливого партнера», – прокоментувала Надія Бедричук.


Виступаючи під час дискусії, Данило Гетманцев перерахував законопроєкти в сфері податкової, митної політики та економіки, над якими депутати працювали протягом півроку. 


«Ми завершили прийняття актів, спрямованих на детінізацію економіки. Нам залишилася податкова амністія, яку ми зараз надамо суспільству на обговорення. Це дуже важливий законопроєкт, який повинен бути прийнятий і реалізований перед введенням BEPS», – сказав голова парламентського комітету. За словами Д. Гетманцева, мета прийняття комплексу економічних законопроєктів – «створити на ринку України рівні, прозорі, цивілізовані умови для бізнесу: і великого, і малого». 


Ще один участник дискусії Гліб Вишлінський наголосив на болючих точках реального сектору економіки: «Ми не бачимо суттєвого прогресу в судовій реформі. І так само ми не бачимо звільнення бізнесу від рекету економічних підрозділів, насамперед підрозділів СБУ та МВС. На жаль, ми не бачимо політичної волі створити Службу фінансових розслідувань». 


Серед головних завдань, яких належить досягти, спікер назвав зменшення перерозподілу ВВП через бюджет та більш сприятливу для бізнесу фіскальну політику. 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар