fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації обговорили формування спільного порядку денного для політичних сил та кандидатів у президенти

11 грудня представники провідних українських бізнес-асоціацій організували спільну зустріч для обговорення умов і принципів створення національної об’єднаної бізнес-коаліції. У формуванні національної адвокасі-кампанії бізнесу взяли участь понад 50 бізнес-асоціацій, які представляють підприємства з усіх регіонів України. Деякі з учасників зустрічі уже мають досвід позитивної адвокасі-кампанії з місцевими органами влади, однак проведення системних інституційних реформ інтересів підприємців бачать можливим лише за умови об’єднання усіх бізнес-організацій.

Головне завдання національної бізнес-коаліції – створення об’єднаного порядку денного від бізнесу, якій буде представлено усім кандидатам в Президенти та політичним силам під час парламентських виборів. Коаліція має стати  єдиним голосом українського бізнесу та сфокусувати увагу усіх політичних сил на пріоритетних ініціативах, які сприятимуть створенню прозорих та рівних умов ведення бізнесу для усіх підприємців, детінізації та зростанню української економіки.

Ініціаторами створення Коаліції виступили Спілка українських підприємців (СУП) та учасники Української Ради Бізнесу (УРБ), які разом об’єднують 28 000 підприємств з усієї України. Партнером проекту виступила Національна платформа малого бізнесу, а незалежним фасилітатором процесу об`єднання – Центр міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Основою для порядку денного від бізнесу стали вимоги СУП та УРБ до влади, спрямовані на покращення бізнес-клімату в країні, які протягом зустрічі було доповнено ще низкою важливих пріоритетів.

«Ми не придумуємо щось нове – ми просто правильно імплементуємо міжнародну практику і досвід в створенні бізнес-коаліцій країн, які змогли об’єднати бізнес навколо єдиної адженди і сфокусуватися саме на цих питаннях», – сказала під час зустрічі  Тетяна Паламарчук, співголова Комітету з розвитку підприємництва СУП.

На початку осені Фонд «Демократичні ініціативи», провів дослідження[1], згідно якому 69,6% представників приватного сектору вважають, що не мають жодного впливу на процес прийняття рішень у державі.  «Саме зараз найкращий момент для того, щоб змінити цю статистику, і СІРЕ наголошує на тому, що для активної участі в реформуванні країни бізнес-асоціаціям та підприємцям необхідно об’єднуватися», – резюмувала Оксана Олійникова, директор київського офісу СІРЕ.

СУП та асоціації УРБ представили учасникам зустрічі пропозиції щодо перших топ-6 ініціатив, які за підсумками зустрічі одноголосно підтримали всі бізнес об’єднання, учасники зустрічі. А саме:

  1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній;
  2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці;
  3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів;
  4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних;
  5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги;
  6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.

«Наше об’єднання і консолідація топ-6 пріоритетних ініціатив свідчить про те, що український бізнес не тільки має спільні проблеми, а й демонструє свою зрілість шляхом об’єднання навколо такої важливої ідеї», – зазначила Софія Арасланова, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки», учасник УРБ.

Озвучений список не є остаточним і має бути розширений з урахуванням пропозицій нових учасників коаліції. Приєднатися до коалції можуть будь-які бізнес-об’єднання, що мають статус офіційно зареєстрованих в Україні та не пов’язані з олігархічним та політичним капіталом.

Як зауважила Анастасія Баклан, фахівець CIPE, детальніше ознайомитися з новинами ініціативи, висловити свою підтримку та поділитися ідеями реформ можна через онлайн платформу businessvoice.in.ua : «Є дві можливості для приєднання: «Долучитися як бізнес-асоціація» для членських об’єднань або «Долучитися як підприємець» для субєктів господарювання. Через ці форми можна залишити свої пропозиції для внесення їх в загальний порядок денний».

Коаліція збиратиме ініціативи до 10 січня, після чого буде сформовано фінальний перелік пріорітетів та за участі тих, хто приєднався до коаліції, затверджено єдину бізнес-адженду. А у лютому відбудеться презентація документу всій бізнес-спільноті та учасникам президентських перегонів.

 

[1] Опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар