fbpx

Skip links

Бізнес обговорив пріоритетні економічні реформи із політичною фракцією «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

4 червня члени Української Ради Бізнесу (УРБ), до складу якої входять 65 бізнес асоціацій, зустрілись з Головою політичної фракції «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлією Тимошенко та народними депутатами України Олексієм Рябчином, Олександрою Кужель, Альоною Шкрум та Вадимом Івченком. Бізнес представив своє бачення нагальних проблем у регулюванні податкової, митної, соціальної сфер та обмінявся з народними депутатами можливими варіантами їх вирішення.

Голова Фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко зазначила, що така розмова є надзвичайно важливою для відновлення економіки держави та створення єдиних зрозумілих і передбачуваних правил для бізнес середовища в Україні.  «Батьківщина» готова надати своє бачення стратегії розвитку економіки і разом обговорити конкретні покрокові рішення для вирішення цих питань.

Софія Арасланова, учасник УРБ, генеральний директор асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» підкреслила, що бізнес об’єднався навколо питань, які склали білий список УРБ, щодо яких є фактично консенсус у бізнес спільноті. Це, зокрема, інституційна реформа фіскальної та митної сфер, боротьба з контрабандою, ліквідація дискреційного податку на прибуток підприємств і заміна його податком на виведений капітал, реформа виборчого законодавства, контроль ланцюжка постачання товарів, оновлення підходів щодо реєстрації розрахункових операцій, ліквідація податкової міліції та створення єдиного аналітичного органу з розслідування фінансових злочинів, зниження навантаження на фонд оплати праці та зниження неефективних видатків держбюджету.

Останню тему розкрила представниця УРБ – Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, яка більш детально розповіла про недавнє дослідження «Порівняльний аналіз оподаткування фонду заробітних плат та видатків бюджету у окремих країнах СНД, ЄС, Азії, Латинської Америки»[1], яке наочно демонструє, що Україна відноситься до групи країн з високими податками та видатками бюджету і низькою якістю державного управління.Галина Третякова, керівник Української Федерації Убезпечення,  звернула увагу на те, що Україна знаходиться на міжнародному ринку праці, де роботодавці конкурують вже не на місцевому, а на міждержавному рівні, і наразі Україна в такій конкуренції часто програє.

Тему податків продовжили також учасники УРБ Олег Іваненко (Українська асоціація виробників) та Грігол Катамадзе (Асоціація платників податків України), наголошуючи на необхідності радикального спрощення та оновлення Податкового Кодексу України, створенні та прийнятті нового комплексного ліберального документу та на можливості відновити таким чином довіру бізнесу до органів державної влади.

Юлія Тимошенко, відповідаючи на окреслені пропозиції, наголосила, що новий економічний курс та інноваційний розвиток економіки країни можливий, лише  опираючись на незалежні суди, сильне громадянське суспільство та єдині прийняті суспільством правила нового суспільного договору, над яким наразі і працює фракція «Батьківщина». Лідерка фракції підкреслила, що у нової влади після кожних виборів відкривається невелике «вікно можливостей» на півроку-максимум рік часу, коли можливо добитися зміни системи та провести справжні реформи. Саме тому вже зараз у нас мають бути готові стратегії щодо докорінної зміни грошово-кредитної політики у державі, запровадження міжнародних правил кредитування, стабілізації валютного курсу, створенні умов для посилення національної грошової одиниці та зниження рівня інфляції.

Представники фракції «Батьківщина» також висловили підтримку у всіх заходах, які спрямовані на дерегуляцію, боротьбу з контрабандою та удосконалення підходів до оподаткування фонду заробітної плати.

Під час зустрічі були досягнуті домовленості щодо проведення ряду тематичних зустрічей, зокрема, з важливого питання зміни порядку підключення до електромереж (зняття монополізму) та щодо концепції нової податкової системи України. Учасники зустрічі також домовилися регулярно обмінюватись інформацією для спільної позиції щодо економічних законопроектів та ініціатив.

УРБ вітає діалог із законодавчою гілкою влади і, як представник реального сектору економіки, продовжує надавати свої пропозиції політичним фракціям Парламенту.

[1] http://iset-ua.org/en/doslidzhennya/item/134-porivnialnyi-analiz-fzp-ta-vidatkiv

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар