fbpx

Skip links

Заява щодо пенсійної реформи в Україні

Прем’єр Міністру України Гройсману В.Б.

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

Головам депутатських фракцій:

Герасимову А.В.

Бурбаку М.Ю.

Березюку О.Р.

Ляшку О.В.

Тимошенко Ю.В.

Бойко Ю.А.

Вілкулу О.Ю.

Голові Комітету ВРУ з питань соціальної політики Капліну С.М.

 

Щодо пенсійної реформи в Україні

Українська Рада Бізнесу (УРБ), до складу якої входять 68 бізнес-асоціацій, є об’єднанням організацій із широким спектром представництва галузей економіки. Діяльність УРБ спрямована, перш за все, на проведення в Україні реформ, що мають збільшити інвестиції в країну, стимулювати бізнес до детінізації, ліквідувати корупційні можливості для представників органів влади.

УРБ вважає вкрай актуальним питання трансформації пенсійної системи України, перехід від солідарної системи до багаторівневої системи пенсійного забезпечення.

Разом з тим, при запровадженні накопичувальної системи пенсійного забезпечення  мають бути дотримані  такі умови:

  1. Модель накопичувального рівня має бути децентралізованою та конкурентною, вона має передбачати участь виключно приватних пенсійних фондів.
  2. Загальне податкове навантаження має бути зменшено, внески на другий рівень мають бути забезпечені виключно шляхом перерозподілу існуючих внесків, не призводячи до підвищення навантаження на фонд оплати праці для працівників та бізнесу.
  3. Мають бути створені необхідні передумови для впровадження накопичувального рівня – необхідно запровадити професійне та системне державне регулювання цієї сфери.

Представники українських бізнес асоціацій закликають народних депутатів, голів фракцій, голову Парламенту, Кабінет Міністрів врахувати пропозиції бізнесу та експертного співтовариства при запровадженні накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Український бізнес вважає неприпустимим прийняття будь-яких законодавчих ініціатив, які передбачають збільшення ставки єдиного соціального внеску або обмеження кола пенсійних фондів, які можуть здійснювати пенсійні накопичення.

Закликаємо авторів проекту закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування” №6677доопрацювати проект з метою врахування зазначених у листі пропозицій та внести оновлений законопроект на заміну.

У разі винесення проекту закону №6677 на голосування ВРУ без доопрацювання – закликаємо народних депутатів всіх фракцій відхилити проект закону №6677

 

З повагою

Українська Рада Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар