fbpx

Skip links

Представники УРБ та фахівці IFC, World Bank group, обговорили перешкоди для розвитку міжнародної кооперації для українських виробників

Представники Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 76 бізнес-асоціацій, разом із фахівцями IFC, World Bank group, обговорили питання перешкод для розвитку міжнародної кооперації для українських виробничих компаній.

Зокрема, було обговорено ключові перешкоди, які заважають приходити іноземним та українським інвесторам та створювати виробництва.

Перш за все це вкрай низький рівень розвитку інституцій. Згідно досліджень Світового банку Україна за всіма показниками відстає від найменш інституційно розвинених країн Європи.

Відповідно, у першу чергу необхідно забезпечити завершення судової реформи, провести інституційну реформу податкової та митної служб, прибрати всі підрозділи правохоронних органів, які займаються економікю та створити єдину аналітичну Службу боротьби з економічними злочинами тощо.

Крім того, українське законодавство має низку суттєвих недоліків, зокрема:

– наявність великої кількості податкових пільг, вилучень з-під оподаткування окремих складових об’єкта оподаткування та преференційних режимів, що значно викривлюють податковий «ландшафт» та спотворюють конкуренцію.

– високий рівень податкового навантаження, зокрема, на фонд оплати праці, пов’язаний з надмірним та не оптимальним за рівнем розвитку держави перерозподілом валового внутрішнього продукту через публічні фінанси.

– суттєві прогалини у діючому податковому законодавстві, які дозволяють великому бізнесу користуватись численними схемами по ухиленню від сплати податків за допомогою «офшорних інструментів».

– обтяжливе адміністрування – порушення принципу стабільності, відсутність своєчасного методичного, консультаційного та технічного забезпечення

– структура податків не відповідає національним особливостям та цілям економічного розвитку, зокрема, занадто велику роль для країни, у якій існує системна корупція, відіграють  прямі податки та квазіподатки (оподаткування праці), водночас невагомими є податки на нерухомість та землю

Для усунення цих недоліків необхідно прийняти оновлені системні документи – Податковий Кодекс Розвиту та оновлений Митний Кодекс.

Концепції відповідних документів було напрацьовано аналітичними центрами та десятками бізнес асоціацій, зроблено розрахунки впливу на держбюджет і документи готові для публічного обговорення.

За підсумками зустрічі учасники домовились про про подальшу співпрацю та необхідність детального аналізу напрацьованих документів і комунікацію їх усім сторонам, зацікавленим в зростанні інвестиційної привабливості України та включенні вітчизняного бізнесу до міжнародних ланцюжків створення доданої вартості.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар