fbpx

Skip links

Українська Рада Бізнесу зібралася на Координаційну Раду

5 жовтня 2018 р. відбулися збори Координаційної Ради Української Ради Бізнесу, на яких представники бізнес-асоціацій – членів УРБ заслухали звіти координаторів проектних груп УРБ та попрацювали над стратегічними питаннями розвитку на 2019-20 роки.

Проект Стратегії УРБ на 2019-20 роки був представлений робочою групою, яка працювала відповідно рішення літньої стратегічної сесії членів Ради. За результатами обговорення, документ буде доопрацьований і, після затвердження, оприлюднений на веб-порталі УРБ.

Насиченими виявились звіти кураторів проектних груп, бо зроблено за півроку багато. Так, група із запровадження податку на виведений капітал підготувала пропозиції щодо компенсаторів, декілька заяв від бізнес-об’єднання Асоціацій УРБ, планує проведення прес-конференції. Робоча група зі зниження навантаження на фонд оплати праці працювала над питаннями компенсаторів для реалізації цих змін: є бачення бізнесу щодо поетапного зниження загального навантаження ЄСВ плюс ПДФО до  цільового показника 20%.

Приємні новини щодо запровадження РРО 3-го покоління та лібералізації ринку РРО озвучив Андрій Панасюк, як учасник робочої групи при Мінфіні. Він розповів про те, що ДФС наразі тестує інформаційну систему E-Receipt, що розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Кабміну щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. А головне – Міністерством юстиції затверджено наказ Мінфіну № 547, який передбачає автоматизацію процесу реєстрації касового апарату; реєстрацію РРО за однією заявою; скасування ведення книги для тих платників податків, хто здійснює розрахункові операції виключно через РРО; скасування вимоги підклеювання звітів в книгу. Цей наказ суттєво спростить та здешевить реєстрацію та експлуатацію РРО!

Проектна група  щодо механізму «Cash-back для споживача» також значно просунувся вперед у роз’яснювальній роботі щодо законопроекту. Після зауважень Державної Регуляторної Служби документ було доопрацьовано, проект проходить повторний розгляд у ДРС України.

Юрій Пероганич розповів, що питання Інституційної реформи ДФС та митниці також постійно розглядаються на відповідному Комітеті УРБ. Хоча схема «Піджаки» перекрита, ДФС продовжує впроваджувати електронний обмін з прикордонною службою, але залишається ще багато невирішених проблем, на яких варто зосередитися УРБ.

Новостворена проектна група УРБ щодо кадрових ресурсів для зростаючої економіки, за словами Анатолія Долинного, звертає увагу, перш за все, як на оподаткування праці, так і на освітню складову та інновації. Наразі проходить підготовка тез, якою бізнес бачить державну політику в цих питаннях.

Цікавим завершенням засідання Координаційної Ради УРБ став виступ парнера УРБ Катерини Жук щодо діяльності Charity Tuner- незалежної громадської моніторингової організації, яка перевіряє діяльність українських неприбуткових організацій. На її думку, сьогодні, при тій великій кількості створених в Україні громадських та благодійних організацій, як ніколи постає питання прозорості та порядності їх діяльності. Щоб зняти кризу довіри до НДО, Charity Tuner запропонувала систему сертифікації неприбуткового сектору та запросила Асоціації УРБ до співпраці.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар