fbpx

Skip links

Український бізнес розпочав процес підписання Меморандумів про ключові економічні реформи

2 листопада розпочався процес підписання ряду Меморандумів між представниками УРБ та провідними політичними партіями, що претендують на електоральні симпатії українських виборців у 2019 році.

Першими Меморандум із Українською Радою Бізнесу «Країна рівних можливостей з потужною економікою» підписала  Громадянська позиція. Документ став результатом кількамісячної роботи фахівців, в ході якої були викристалізувані ключові принципи, за якими має рухатися Україна, аби здобути економічну незалежність і стати повноправним гравцем на світовій арені. Документ містить також конкретний план дій щодо реалізації цих принципів на практиці.

Але це – лише початок серйозної роботи.

У своєму вступному слові лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко зазначив, що на черзі – спільна підготовка проекту нового податкового кодексу – «Кодексу Розвитку», глибинні зміни до митного кодексу та якісні зміни до всіх державних процедур, що впливають на підприємництво. «Всі підприємці мають право працювати в рівних умовах, без монополій та диктату з боку влади. Влада ж повинна  працювати чесно. Лише тоді у нас буде потужна економіка та держава», – підкреслив Гриценко.

Член Української Ради Бізнесу Андрій Панасюк, Асоціація товаро-грошового обігу,  наголосив на важливості для розвитку бізнесу принципів, зазначених у Меморандумі, серед яких непорушність права власності та протидія рейдерству, захист економічних прав громадян в Україні та за її межами, деофшоризація, виведення економіки з тіні, децентралізація влади і економічне зміцнення громад на місцях, демонополізація, ефективне та прозоре державне управління, підтримка експортного потенціалу, енергозбереження та розвиток альтернативної енергетики, деполітизація правоохоронних органів та судової системи і протидія корупції шляхом дієвих стимулів та невідворотності покарання.

Михайло Соколов, Всеукраїнська аграрна рада, запитав про ставлення лідера «Громадянської позиції» щодо законопроекту про податок на виведений капітал. Також Михайло запропонував обговорити ініціативу бізнесу, згідно якої кожне підприємство або фізична особа зможуть за своїм бажанням частину свого податку на прибуток або ПДФО – сплачувати на рахунок громадської організації або політичної партії.

Анатолій Гриценко підтвердив зафіксовану у Меморандумі позицію у підтримку законопроекту про податок на виведений капітал, зазначивши, що детальніше обговорювати цей проект доцільно лише після отримання детальних розрахунків вже після ухвалення бюджету.

Щодо нової моделі фінансування НГО або партій – Анатолій зазначив що вцілому позитивно відноситься до такої моделі, але необхідно детально її опрацювати, щоб унеможливити зловживання з боку платників.

Юрій Пероганич, директор АПІТУ запитав, які плани у А.Гриценко щодо питання дискримінації вітчизняних виробників через існування безподаткового імпорту в Україну.

«Коли ми говоримо про рівні умови і рівні можливості, де одні із ключових принципів – демонополізація і деолігархізація, то перейти від преференцій одним до преференцій іншим – це абсолютно не має логіки. Рівні – значить рівні! Наш виробник зараз явно не в рівних умовах», – підкреслив лідер «Громадянської позиції», принагідно запросивши Ю.Пероганича до участі у подальшій роботі над новими податковим та митним кодексами.

До того ж, на думку Гриценка, лише нове законодавство проблему не вирішить – паралельно слід займатися дієвою боротьбою з контрабандою і корупцією, що нині набули загрозливих масштабів. І у президента є повноваження для зміни ситуації.

В’ячеслав Черкашин, експерт РПР з питань податкової політики зазначив, що на його думку найпростішою з точки зору обсягів необхідних законодавчих та нормативних змін є комплексна реформа фіскальних органів. У її ході має бути перезавантажено ДФС та митницю, ліквідовано податкову міліцію, а її функції виконуватиме новостворена аналітична служба по боротьбі із фінансовими злочинами.

«Зараз за оцінками наших та німецьких експертів тільки через схеми та корупцію на митниці держава недотримує близько 4 мільярди доларів на рік. Це необхідно зупинити. Тому внутрішні ресурси, які мають бути задіяні – будуть задіяні! По іншому не буде. При тому чітко заявляю: – від мене ніхто не прийде до бізнесу із вимогою «перепиши на мене, віддай бізнес». Ніхто не буде від мене на митниці сидіти і «стригти купини». Це принципово важливо і я на цьому завждинаголошував. І з такою мотивацією ми проломимо цю ситуацію. Ти більше що є вже суспільний тиск, є тиск від 68 бізнес асоціацій» – зазначив А.Гриценко, відповідаючи на питання.

Надія Бедричук, виконавчий директор Асоціації прямого продажу запитала, як швидко А.Гриценко планує почати втілювати ці важливі напрацювання у життя – і яких змін українці можуть очікувати вже наступного року.

Лідер «Громадянської позиції» зізнався: не всі заплановані реформи вдасться реалізувати вже впродовж наступного року, особливо враховуючи, що бюджетний процес стартуватиме ще до парламентських виборів. Однак Гриценко запевнив: зміни розпочнуться з першого дня – насамперед ті, де президент не залежатиме від парламенту. Інші – із виборами нового парламенту. Кандидат також припускає, що деякі з кроків документально оформити у вигляді змін до законодавства доведеться вже по факту. До того ж планує опиратися на новопризначених чесних посадовців та принцип невідворотності покарання.

«Керівництво силових структур дуже швидко зрозуміє: треба діяти в рамках принципів, які реалізовує президент, якому висловили свою довіру українці. Практика буде змінена з першого дня мого приходу на посаду. Посадки будуть, про це ядетально розповідав і раніше, нехай корупціонери не сподіваються, що Гриценко проявить слабкість у боротьбі з цим головним злом України», – підкреслив лідер «Громадянської позиції».

Директор ІСЕТ, стратегічного партнера УРБ, Ілля Несходовський поцікавився планом щодо обмеження виведення капіталів з України у офшори, що провалила діюча влада. Гриценко вбачає вирішення проблеми поєднанням двох підходів: стимулювання і покарання. Заводити інвестиції в Україну має бути вигідно. Для бізнесу, не пов’язаного зі злочинами, буде проведена «червона лінія» – і він зможе безперешкодно і без жодних ризиків повернути виведені гроші в українську економіку. «Але це може йти в пакеті тільки з довірою до влади й з відновленням довіри до банківської сфери. Є механізми як це робити – будемо реалізовувати», – резюмував Гриценко.

Підсумовуючи дискусію Андрій Панасюк, зазначив, що роботи попереду буде дуже багато: деталізація завдань Меморандуму та спільна робота над новим Податковим кодексом Розвитку, Митним кодексом. «Реалізація завдань, сформульованих у Меморандумі, забезпечить створення рівних можливостей введення бізнесу, збільшення інвестицій в Україну та покращення добробуту громадян», – резюмував він.

Наступними кроками УРБ в консультації провідних політичних сил України щодо першочергових реформ економіки планується підписання Меморандуму щодо економічних реформ із лідерами діючих політичних сил, представлених депутатськими фракціями у Верховній Раді України. За допомогою Меморандуму підписанти окреслять ключові економічні реформи, обговорять їх зі стейкхолдерами, сприятимуть фаховій підготовці низки нормативно правових актів за процедурою повного циклу формування державної політики.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар