fbpx

Skip links

УРБ попереджає щодо неприпустимості затягування розгляду проекту про податок на виведений капітал

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 68 вітчизняних бізнес-асоціацій із широким спектром представництва галузей економіки, проаналізували проект Бюджету-2019 та звертають увагу представників влади на те, що, на думку бізнес-об’єднань та експертного середовища, проектом має бути передбачено перехід до оподаткування лише виведеного капіталу на заміну оподаткування прибутку підприємств з 01.01.2019 року.

Фахівці УРБ зазначали раніше у своєму зверненні, що прийняття законопроекту №8557 сприятиме спрощенню ведення бізнесу в Україні, суттєво спрощує податкове адміністрування, зменшує дискрецію, нівелює можливості для виведення капіталів до “офшорів” та створює умови для детінізації економіки та появи стимулів до нарощування інвестиційної активності.

Слід зазначити, що розрахована сума, яку недоотримає державний бюджет у 2019 році, залишається в межах похибки розрахунків бюджету кожного року та буде  компенсованою за рахунок заходів з детінізації та боротьби з контрабандою, які вже здійснюються Кабінетом Міністрів України та вітчизняним Парламентом.

Крім того, відповідальний бізнес готовий підтримати  встановлення мінімального гарантованого платежу з податку на виведений капітал протягом двох років у сумі не менше ніж 50% від платежу з податку на прибуток за попередній рік. Це дасть можливість прогнозовано рахувати майбутні надходження до бюджету та зменшить втрати бюджету до незначних розмірів.

Представники українських бізнес-асоціацій закликають народних депутатів, голів фракцій, голову Парламенту врахувати позицію бізнесу та якнайшвидше прийняти за основу та в цілому законопроект №8557, внести зміни до проекту Бюджету 2019 з урахуванням ефектів, пов’язаних з ліквідацією податку на прибуток і запровадженням моделі податку на виведений капітал та прийняти з відповідними змінами Бюджет Розвитку України!

Наслідки можливого відкладення цієї давно очікуваної підприємцями і обіцяної владою реформи можуть бути вкрай негативними і неминуче вплинуть на інвестиційну привабливість України, темпи зростання економіки та загальні настрої населення щодо політичних сил, що взяли на себе відповідальність за країну після Революції гідності.

 

З повагою,

Члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар