fbpx

Skip links

УРБ підтримала перший форум щодо захисту прав споживачів

Очільники бізнес-асоціацій Ради стали учасниками дискусії та спікерами першого в незалежній Україні діалогу бізнесу, влади та громадськості про реформування системи захисту прав споживача за європейськими стандартами

20 квітня у Києві відбувся Всеукраїнський форум «Захищений Споживач – Конкурентоспроможний Бізнес – Європейський вибір України».

Організатор форуму – Міністерство економічного розвитку й торгівлі України  при партнерстві FORBIZ, BRDO та за підтримки Української Ради Бізнесу.

На Форумі в якості спікерів працювали  активісти Української Ради Бізнесу – виконавчий директор Української асоціації прямого продажи Надія Бедричук, директор  Української асоціації виробників Олег Іваненко.

Форум відкрив Степан Кубів – перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України. Він закликав зосередити увагу на вирішенні трьох важливих завдань: по-перше, забезпечити права споживача таким чином, щоб не постраждав сумлінний бізнес, по-друге, підвищити суспільну свідомість та роль споживачів у самозахисті своїх прав та інтересів, та, по-третє, оптимально врегулювати законодавство та адаптувати українську систему захисту прав споживача до європейської.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Клімпуш-Цинцадзе, вітаючи учасників форуму, зауважила, що не можна зволікати зі змінами, бо маємо відповідальність перед громадянами, які хочуть споживати безпечні та якісні продукти, та перед добросовісним бізнесом, який виробляє товари із позначкою “Зроблено в Україні”.

Доброчесний бізнес був представлений на форумі низкою провідних профільних асоціацій – Європейською бізнес Асоціацією, широким об’єднанням вітчизняних бізнес-асоціацій Українською Радою Бізнесу, позацеховими асоціаціями виробників товарів, страхового ринку, ринку автоперевезень, б’юті індустрії, галузі пожежної і техногенної індустрії тощо.

Тему небезпеки пірамідальних схем, яку актуалізує розвиток інтернет технології на тлі несумлінних підприємницьких практик, розкрила виконавчий директор Української асоціації прямого продажи Надія Бедричук. «Для боротьби з несумлінними підприємницькими практиками та ошукуванням споживачів потрібні не тільки законодавчі кроки, але також:

– підвищення обізнаності споживачів та саморегуляція на споживчому ринку (створення галузевих кодексів етики, стандартів ведення сумлінного бізнесу).

Тему підвищення обізнаності споживачів держава має вивести в пріоритет,  – були одностайними представники бізнесу. Олег Іваненко, директор Асоціації українських виробників, член Української Ради Бізнесу  від імені 64 українських бізнес-асоціацій висловив підтримку законопроекту Міністерства фінансів України про кешбек для споживача фіскалізованих товарів. «Існуюча система реєстраторів розрахункових операцій (РРО) не забезпечує належного контролю: продавці не зацікавлені у фіскалізації, а механізм кешбека спонукатиме отримувати фіскальний чек покупця, який у разі виявлення фальшивого чеку залишиться власником товару й буде мати премію у 100% його вартості за рахунок порушника законодавства», – акцентував Олег Іваненко.

Матіас Хальдер, керівник проекту FORBIZ та його колеги представили на форумі систему саморегулювання захисту прав споживачів в Україні, наголосивши, що в центрі системи – свідомий споживач та добросовісний бізнес, й це стане запорукою успіху її роботи.

– Ми підтримуємо уряд України, тісно співпрацюємо з Мінекономрозвитку, адже наша програма є саме тим європейським мотором, що сприяє розбудові малого та середнього бізнесу із врахуванням захисту прав споживача, – сказав Матіас Хальдер.

«Тезу щодо побудови системи саморегулювання захисту прав споживачів в Україні варто взяти до порядку денного УРБ як окрему ініціативу», – запропонував по результатах форуму голова Української федерації інформаційної безпеки Анатолій Долинний, член Української Ради Бізнесу. – Ми будемо готові приєднатися».

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар