fbpx

Skip links

УРБ розпочинає спільний проект з “Рrozorro.Продажі” на регіональному рівні

12 вересня Українська рада бізнесу обговорила старт спільної інформаційної кампанії УРБ та “Рrozorro.Продажі” щодо популяризації малої приватизації на транспарентних умовах для всіх регіонів України.

Керівник проекту «Електоронні аукціони» Аліна Близнюк презентувала пілотний проект малої приватизації, що реалізується в електронній торговій системі https://prozorro.sale/aim, створеної за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.

«Система побудована за принципами та цінностями сім’ї Рrozorro, але орієнтована не на зниження ціни, як це відбувається в державних закупівлях, а на підвищення ставок за придбання або оренду державного майна, – розповіла Аліна Близнюк. – З 2016 року на цьому майданчику було реалізовано активів на 10 млрд грн – насамперед, активів ліквідованих банків, комунального та державного майна. З липня 2018 року розпочалося розміщення об’єктів малої приватизації, і ми активно просуваємо можливості “Рrozorro.Продажі” серед підприємців України».

Активісти УРБ схвалили рішення щодо надання інформаційної підтримки “Рrozorro.Продажі” та проактивного просування можливостей майданчика серед асоціацій Української Ради бізнесу та членів цих асоціації в регіонах. На сьогодні держава володіє значними активами, які представляють інтерес для бізнесу, і важливо, що ці активи відтепер реалізуються на прозорих умовах, що виключає ризики можливого оскарження прав власності чи подальшого рейдерського захоплення майна. Умови “Рrozorro.Продажі” передбачають, що учасники торгів не мають інформації про кількість пропозицій від інших учасників та про їх розмір. Це дозволяє реалізовувати майно за найвигіднішою ціною для держави і за справедливими правилами для всіх. Водночас “Рrozorro.Продажі” підтримують гнучкий підхід до залучення покупців, і в разі відсутності пропозицій, об’єкт переоцінюється і виставляється на наступні торги вже з 50% знижкою. Відповідно, потенційні власники можуть придбати активи за вигідною ціною.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар