fbpx

Skip links

Щодо проекту Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал”

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять більше 60 вітчизняних бізнес-асоціацій із широким спектром представництва галузей економіки, проаналізували зміни до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал (проект №8557), які передбачають ліквідацію податку на прибуток підприємств та запровадження податку на виведений капітал.

Фахівці УРБ дійшли висновку, що прийняття законопроекту у поточній редакції сприятиме спрощенню ведення бізнесу в Україні, суттєво спрощує податкове адміністрування, зменшує дискрецію та створює умови для детінізації економіки і стимулів до нарощування інвестиційної активності.

Серед ключових переваг проекту слід зазначити наступні:

1. Зникає необхідність оптимізувати базу оподаткування (компанії зможуть показувати реальний прибуток).

2. Спрощуються умови ведення податкового обліку (замість суцільного обліку витрат, особливо не пов’язаних з господарською діяльністю, залишається лише облік окремих виплат).

3. Створюються привабливі можливості для інвестування в Україну та її економіку.

4. Зникає необхідність суцільного податкового контролю фінансового результату (відміна контролю доходів та витрат, платежи між платниками ПнВК не контролюються), спрощується адміністрування, знижуються можливості для корупції.

5. З’являються передумови для зростання компаній – підвищується капіталізація компаній, що збільшує можливості для отримання зовнішнього кредитування та інвестицій.

6. Забезпечується протекціонізм інвестицій та вирішення питання офшорів – інвестиції у країни не оподатковуються, у той час як інвестиції за кордон підлягають оподаткуванню ПнВК.

7. ПнВК створює стимул для інноваційного переоснащення та оновлення основних засобів компаній, поштовх для розвитку бізнесу та відновлення економіки.

8. Втручання держави у економіку підприємств стане меншим, зростатиме рівень довіри між державою та платниками податків.

Також необхідно зазначити, що необхідність підготовки законопроекту визначено ще на засіданні Національної ради реформ у  2016 році і закріплено Законом України № 1797-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”.

Представники українських бізнес асоціацій у складі УРБ закликають народних депутатів, голів фракцій, голову Парламенту врахувати позицію бізнесу та якнайшвидше прийняти за основу та вцілому законопроект №8557, а Міністерство фінансів просимо врахувати у проекті державного бюджету-2019 відповідні фіскальні ефекти, пов’язані з ліквідацією податку на прибуток та запровадження моделі податку на виведений капітал.

 

З повагою,

Члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар