fbpx

Skip links

«Єврооптимістичні» консультації УРБ

Бізнес-асоціації Української Ради Бізнесу провели консультації з питань економічних та інституційних реформ із народними депутатами України об’єднання «Єврооптимісти» та представниками громадських організацій.

11 червня 2018 року у конференс залі Спілки журналістів України відбувся круглий стіл щодо пріоритетних реформ  за участі керівників бізнес-асоціацій, членів Української Ради Бізнесу та представників депутатської групи «Єврооптимістів» – народних депутатів України Сергія Лещенко (член Комітету з питань запобігання і протидії корупції) та Леонідом Ємецем (Першим заступником голови Комітету з питань правової політики та правосуддя).

Учасники обговорили ключові інституційні реформи, які є першочерговими для економіки країни та системи державного устрою, та ставлення вітчизняного бізнесу до цих реформ.

На початку зустрічі Сергій Лещенко дав оцінку недавньому процесу голосування в Верховній Раді України за закон про Антикорупційний суд: «Голосування в залі – це була реакція нардепів на вимогу з боку громадського суспільства щодо невідкладності соціальних змін. Підсилена тиском МВФ, ця вимога й була задоволена через позитивне голосування та прийняття закону про Антикорупційний суд».

«Білий список» реформ УРБ озвучили активісти УРБ. Софія Арасланова, Генеральний директор асоціації «Українські Імпортери Побутової Електроніки»,  презентувала пріоритети «білого списку» УРБ та зупинилась, зокрема, на основних схемах викривлення конкуренції на ринку.

Анатолій Долинний, президент Української Федерації Індустрії Безпеки, озвучив вимогу УРБ щодо невідкладності інституційної реформи фіскальної служби та митниці. «Я готовий артикулювати проблему активізації поновлення на кордоні схем «човників» та ухилення від оподаткування комерційних партій», – підтвердив Сергій Лещенко після дискусії на тему «Чи обмежує норма про 24 години перебування за кордоном для отримання пільгового розмитнення імпорту».

Надія Бедричук, виконавчий директор Асоціації прямого продажу, розповіла «Єврооптимістам» про нещодавнєдослідження партнерів УРБ – CASE-Україна та ІСЕТ – щодо якості державного управління та державних видатків з бюджету країни. «Неефективні видатки бюджету терміново необхідно скорочувати, Україна знаходиться серед країн з найвищим перерозподілом видатків через публічні фінанси, в той же час серед переліку країн із найгіршою якість державного управіння.», – резюмувала Надія Бедричук й отримала розуміння проблеми збоку народних депутатів.

Усі ідеї, озвучені активістами УРБ, «Європтимісти» підтримали по суті, та зауважили, що більшість з них можна вирішити, тільки змінивши якість влади в Україні через зміну виборчого законодавства.

Леонід Ємець назвав ідею консолідації бізнесу у боротьбі за необхідні реформи своєчасною: «Ви серйозний гравець для будь якої політичної сили, своєю підтримкою можете впливати на зміни, але реформу виборчого законодавства  варто ставити як першочергову».

«Для системних змін у країні нам необхідно змінити виборчі правила, перетворивши систему на виборчу із відкритими партійними списками.Й діяти тут необхідно через громадські об’єднання та МВФ, як й у випадку із Антикорупційним судом – спочатку вимагає громадськість, далі тисне МВФ», – висловив своє бачення дій Олег Рибачук, голова організації Центру UA, закликавши бізнес 18 вересня підтримати всеукраїнську акцію на підтримку реформи виборчого законодавства.

Учасники зустрічі домовилися продовжити співпрацю щодо всіх озвучених ініціатив та організувати найближчим часом обговорення питання реформи виборчої системи із рядовими членами асоціацій, що входять до УРБ.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар