fbpx

Skip links

1 червня 2018 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з представниками бізнесу

На зустрічі бізнесу з прем’єром, Державною фіскальною службою України було презентовано нововведення, у розробці яких брали участь члени Української ради бізнесу та профільні експерти. Нововведення передбачають запровадження інноваційних засобів реєстрації розрахункових операцій та спрощення процесу обліку для підприємців.

У своєму виступі прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив:
«Не дивно, що застосовувати РРО в чинних умовах – і дорого, і клопітно. Що пропонуємо ми? Виключно онлайн реєстрація операції через телефон чи планшет, повна інтеграція з системами ДФС та бухгалтерськими програми, QR-код замість паперу, єдиний реєстр кодів, доступний в електронному кабінеті платника податків. Іншими словами – все в онлайні, доступно і покупцю, і продавцю. Прозоро, а головне – безкоштовно і в режимі 24/7/365».

Прем’єр-міністр України наголосив, що Кабінет Міністрів України виступає за суттєве спрощення застосування РРО, оскільки це дозволить не тільки зняти додаткові фінансові та часові навантаження на бізнес, а й зробити важливий крок в боротьбі з сірим імпортом, контрабандою та нелегальною торгівлею.

«Ми говорили і про те, що треба боротися з сірим бізнесом і захистити права споживачів. Це (ефективне використання РРО) також боротьба з контрабандою. Принципово важливо, аби в країні був порядок і всі чесно платили податки. Пілотний варіант нової системи можна запустити за три місяці», – наголосив Гройсман.

– Враховуючи кількість скарг на «сірий імпорт» та контрабанду, які Уряд сьогодні почув від доброчесного бізнесу, пропонуємо боротися з цими явищами в рамках окремої Урядової програми. Ми маємо ряд напрацювань, які можуть лягти в її основу, включаючи створення системи контролю руху товарів від імпортера/виробника до кінцевого споживача, стимулювання покупців вимагати фіскальний чек при купівлі товарів», – зауважила повноважний представник Української Ради Бізнесу Арасланова Софія та додала, що запуск сервісу видачі електронного фіскального чека є важливим для дистанційної торгівлі.

Виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан презентував спільну з урядом розробку – інформаційну систему e-Receipt – електронний касовий чек.

Нова пропозиція ДФС і Уряду – повна протилежність чинній системі. Ключова відмінність – он-лайн реєстрація через телефон або планшет, відсутність підтверджуючих документів, відсутність абонентської плати і використання електронного чеку з QR-кодом, який буде автоматично вноситися в реєстр, доступний в електронному кабінеті платника податків. Для обробки даних ДФС планує використовувати два незалежні дата-центри, а програмне забезпечення для них розробити за рахунок економії коштів за іншими проектами завдяки використанню системи ProZorro.

“Не секрет, що діюча система РРО має досить багато недоліків. Складна процедура реєстрації, обслуговування, що потребує витрат, необхідність ведення касової книги, яка взагалі є анахронізмом. Ми пропонуємо бізнесу альтернативу – використовувати в якості фіскальних пристроїв персональні комп’ютери, планшети, смартфони, для яких ДФС запропонує відповідне безкоштовне програмне забезпечення. Підприємцям не потрібно буде подавати до податкової будь-які паперові документи. Касові чеки стають електронними – передача інформації до бази даних ДФС відбуватиметься через інтернет. Усе дуже просто і доступно. Така система працює у багатьох країнах. Вона зручна, тому її почав використовувати не лише малий бізнес”,  – зазначив Продан.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар