Відбулася зустріч членів Української Ради Бізнесу з Агілом Рустамзаде – експертом із питань безпеки та оборони кількох міжнародних дослідницьких центрів, одним із кращих фахівців по системах озброєння Європи та Азії. В центрі обговорення була ситуація в зоні бойових дій в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення, можливі сценарії розвитку подій та перспективи бізнесу. Співорганізатори зустрічі – Українська Рада Бізнесу та Національна бізнес-коаліція.
Використовувати термін «битва за Донбас» недоречно, оскільки сил для потужного наступу росія не має на жодному напрямі. Можливі спроби прорвати оборону на лінії Ізюм – Волноваха, але у української армії є резерв, щоб нейтралізувати загрозу, сказав Агіл Рустамзаде. До того ж бюджету для продовження бойових дій у росії немає.

Західна допомога озброєнням для України зростає, а максимальний ефект буде помітний за пару тижнів, вважає експерт. Разом із тим варто враховувати, що росія – не той ворог, якого можна перемогти воєнним шляхом. Остаточна перемога можлива після зміни влади в РФ та завдяки ефекту санкцій. В короткостроковий період країна-агресор має достатньо можливостей для виживання, але в довгостроковій перспективі економічні труднощі змінять внутрішньополітичну обстановку і призведуть до зміни влади, переконаний Агіл Рустамзаде.
Учасники зустрічі – перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук, президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак, голова Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш та інші – цікавилися безпекою відновлення бізнесу в Україні або створенням нових виробництв.
На думку військового експерта, армія РФ не зможе більше захопити жодного міста України, тому що не має для цього достатньо сил. В містах та на територіях за 10 кілометрів від лінії зіткнення для бізнесу можливо починати працювати – з урахуванням реалій війни. Загроза ракетних ударів зберігається по всій території України. Експерт вважає малоймовірним розблокування українських портів на Чорному морі (Одеса), але прогнозує, що держави світу зроблять усе можливе для експорту українських зернових та олійних культур сухопутним шляхом через європейські країни, оскільки від цього експорту залежить продовольча безпека світу.
За прогнозами, воєнні дії можуть тривати ще від шести місяців до двох років, час від часу переходячи в «заморожений» конфлікт. Для українських підприємців у найближчий рік відкривається велика «ніша» для запуску виробництва оборонних товарів, які будуть потрібні Україні.