fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації, депутати та аграрії обговорили законопроєкт про зниження ПДВ на продукти харчування

Нульова ставка ПДВ на продукти харчування в ЄС уже цього року суттєво вплине на позиції українських виробників на внутрішньому та експортному ринках. Цю проблему обговорили учасники круглого столу, який відбувся в Торгово-промисловій палаті України в четвер, 17 лютого. Участь у дискусії взяли голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України Давид Арахамія, голова фракції «За майбутнє» Ігор Палиця, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, заступниця міністра фінансів України Світлана Воробей, лідери провідних бізнес-асоціацій, власники і керівники підприємств агропродовольчої галузі, економісти.

«Українці на цей час віддають перевагу вітчизняним продуктам: 85% товару на полицях наших магазинів – українські. Але вже зараз у наших магазинах деякі імпортні молоко й хліб дешевші за продукцію українських виробників. З липня 2022 року імпорт з ЄС може отримати додаткову перевагу в ціні. Важливо, що представники влади, аграріїв, харчовиків, експертів розуміють серйозність ситуації і готові до відкритої дискусії про підтримку виробника», – зазначив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Геннадій Чижиков

Учасники обговорення висловили своє бачення норм законопроекту №7023, який передбачає зниження податку на додану вартість на продукти харчування, вироблені в Україні, до 0%.

Народний депутат Ігор Палиця переконаний, що Україні потрібен економічний патріотизм: «Україна повинна почати захищати своє, боротися за своє, щоб наша продукція вигравала конкуренцію на внутрішньому та зовнішньому ринках. Для цього нам потрібно захищати тих, хто хоч щось робить, хто відкриває підприємства, створює робочі місця, виробляє продукцію і створює додатковий ВВП. Законопроєкт №7023 про зниження ПДВ на продукти та комуналку – захистить українських виробників і втримає зростання цін на продовольство в умовах безпрецедентного зниження податків по всій Європі вже влітку цього року».

Ігор Палиця

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що рішення необхідно розглядати за участі Кабінету Міністрів, Офісу Президента і представників підприємств, які сплачують усі податки. «Кожен раз, коли ми намагаємося щось із добрих намірів зробити, якісь винятки, окрему групу з іншою системою оподаткування – під це маскується купа різних потоків. Зробиш на хліб, потім молоко стане хлібом за документами. У нас багато компаній, які працюють «у білу», з ними треба сідати, брати їхні обсяги й робити калькуляцію», — вважає очільник фракції.

Давид Арахамія

Михайло Соколов, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, член Наглядової ради Української Ради Бізнесу зазначив, що зниження ПДВ на продукти харчування до 0% зробить відшкодуванцями велику кількість підприємств. Це вкрай складна модель, її неможливо адмініструвати. Натомість зниження ставки ПДВ на продукти харчування до 10% вбачається оптимальним, це призведе до зниження цін для споживачів та до детінізації сектору.

Більшість керівників бізнес-асоціацій задекларували підтримку напрямку на зниження ПДВ на продукти харчування.

Світлана Воробей, Олександр Громико, Михайло Непран

Представники органів виконавчої влади висловили свої застереження до законодавчої ініціативи і готовність до подальшої системної роботи з підтримки конкурентноспроможності українських виробників у рамках антиінфляційних заходів та забезпечення доступності вітчизняних продуктів для громадян України.

Сторони погодилися, що проблема актуальна і потребує вирішення найближчим часом. Учасники дискусії домовились проаналізувати висловлені позиції  й продовжити консультації та напрацювання спільного проєкту.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар