fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації УРБ закликали крупних продавців припинити використання ФОП для мінімізації податків

Ми, члени Української Ради Бізнесу, виступаємо із публічним зверненням до брендів, які в своїй практиці – і в роздрібній, і в інтернет-торгівлі – використовують підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Наразі, коли гостро стоїть питання щодо спрощеної системи оподаткування та розглядаються законопроекти про фіскалізацію розрахункових операцій як засіб детінізації, вважаємо критично важливим продемонструвати, що члени УРБ виборюють права на лібералізацію касової дисципліни виключно для справжніх малих та середніх підприємців.

Нещодавно ознайомилися із результатами Центру споживчих експертиз «Тест», які активісти консумерського руху оприлюднили 13 вересня 2019 року. З 20 великих інтернет-магазинів 10 магазинів реалізували товар через нібито малий бізнес – фізичних осіб-підприємців. Серед тих, хто працює як ФОП, – представники всеукраїнських великих ритейлерів, що мають широке географічне покриття, представництво в усіх регіонах України, багатотисячні колективи працівників та величезні бюджети на маркетинг із залученням дороговартісної телевізійної, зовнішньої  та інтернет-реклами.

Звертаємося до таких «малих» підприємців: ви дискредитуєте саме поняття МСБ, підбурюєте  розкол у суспільстві на тих, хто «за» та «проти» спрощеної системи оподаткування, й тихо споглядаєте, як потерпають справжні малі підприємці в Україні. Ви маєте припинити таку діяльність та вийти з тіні, інакше саме на вашій совісті будуть тисячі закритих  справжніх ФОП. 

Корінь проблеми тінізації лежить у небажанні великих гравців працювати легально, гарантуючи споживачу захист прав, а державі – податки. Детінізація не має відбутися за рахунок справжніх малих підприємців. Детінізація має відбутися за рахунок припинення подрібнення крупного бізнесу на низку ФОПів, їхньої мімікрії під підприємців-спрощенців.

УРБ  вже заявляла свою позицію щодо Законів України № 1053-1 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та № 1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» – проекти потребують доопрацювання.

«Білий» бізнес – проти тотальної фіскалізації. Ми вітаємо запровадження програмних РРО, що поетапно сприятиме виведенню з тіні цілих ринків товарів. Ми підтримуємо вирівнювання конкурентних умов ведення бізнесу й бачимо доцільність  фіскалізації виключно у ризикових групах товарів (техніка, ліки, ювелірні вироби) та введення механізму «» для споживача, для чеків від 850 гривень, що зменшує корупційні можливості чиновників, натомість забезпечує мотивацію покупця захищати свої права. «Кешбек» допоможе вийти у легальне поле дистанційній торгівлі та обігу готівкових коштів загалом.

Представники українських бізнес-асоціацій у складі УРБ закликають народних депутатів, голів фракцій, голову Парламенту врахувати негативну позицію бізнесу щодо тотальної фіскалізації та почати детінізацію та очищення, у першу чергу, ризикованих галузей торгівлі.

З повагою

Члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар