fbpx

Skip links

Бізнес закликає Президента підписати закон, який усуває проблеми трудових відносин в умовах воєнного стану

Українська Рада Бізнесу, до складу якої входить 101 бізнес-асоціація, членами яких є 27 тисяч підприємств, вітає прийняття Парламентом Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин” №7251.

Цей проєкт містить важливі норми, метою яких є вирішення проблем, які виникають на сьогодні в організації трудових відносин в умовах воєнного стану, подолання старих законодавчих прогалин та усунення колізій, які на сьогоднішній день створюють суттєві перешкоди як для роботодавців, так і для працівників в побудові та ефективного функціонування ефективної системи управління трудовими ресурсами. Реалізація цього проєкту зробить більш простою та зрозумілою у застосуванні сучасну систему законодавства про працю, усуне потенційне виникнення трудових спорів у зв’язку з наявними законодавчими прогалинами у регулюванні трудових відносин.

Зокрема, законом передбачається:

  • введення норм, які покликані прискорити перехід до обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, визначається поняття сумісництва, що забезпечить можливість працівникам, які були вимушені покинути свої робочі місця, працевлаштуватися на іншій роботі;

  • відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії, з цією метою заплановано розроблення окремого механізму;

  • пропонується встановити, що на час оголошення воєнного або надзвичайного стану усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу можуть здійснюватися та вестися в електронній формі з використанням технічних засобів електронних комунікацій або шляхом відправлення електронних носіїв, на яких записано цей документ, відповідно до законодавства у сфері електронного документообігу.

Вкрай важливою є стаття 119 закону, відповідно до якої за громадянами, які захищають Україну від широкомасштабної військової агресії росії проти України, зберігаються місце роботи та посада, в той же час матеріальне забезпечення військослужбових перенесено на Державний бюджет. Держава має дбати про належне соціальне забезпечення захисників та захисниць України у період дії воєнного стану.

Ця важлива норма прибирає стимули до неформальної праці, забезпечує можливість підняття заробітних плат для працівників підприємств.

Закликаємо Президента України якнайшвидше підписати Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» №7251 і привести трудове законодавство до поточних реалій, покращити умови праці для працівників та роботодавців.

Бізнес-асоціації
Члени Української Ради Бізнесу                         

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар