fbpx

Skip links

Блокування реєстрації податкових накладних залишається проблемою для бізнесу

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у круглому столі, присвяченому проблемам реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. Засідання відбулося в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової і митної політики. Учасниками обговорення стали представники податкової служби, судді Верховного Суду, представники громадськості. Модератором виступив учасник УРБ Дмитро Михайленко.

Виступаючи на засіданні круглого столу, президент Асоціації платників податків України, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Грігол Катамадзе зазначив, що проблема блокування реєстрації податкових накладних залишається актуальною для членів організації:

Фото: Євген Смичок (Facebook)

«Результати опитування, проведені торік серед підприємств – членів Асоціації, – вражають: до нас звернулося майже 500 підприємств із різних регіонів України, які зустрілися з проблемою блокування реєстрації податкових накладних. У 348 підприємств (84 %) було паралізоване ведення повноцінної господарської діяльності, а у 26 підприємств (6 %) – узагалі її припинено».

Президент АППУ зазначив, що організація неодноразово подавала свої пропозиції щодо врегулювання проблемних питань. У черговий раз опрацьовуючи разом із територіальними відділеннями та платниками податків – членами Асоціації – проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», Асоціація надіслала 18.11.2019 року вже тільки 9 пропозицій та своїх зауважень до тих норм, які, на думку підприємців, є дискримінаційними по відношенню до бізнесу та вимагають змін.

«Хочу наголосити, що від того, які будуть критерії оцінки ризиків і як буде працювати система, залежить повноцінне ведення господарської діяльності підприємств та їх сумлінне виконання обов’язків зі сплати податків до бюджету», – підкреслив Грігол Катамадзе і закликав підприємців повідомляти до Асоціації про всі факти блокування податкових накладних.

«Діалог відбувся. Проблемні питання і больові точки встановили. Будемо виправляти. Величезна подяка Палаті з податкових спорів Верховного Суду, яка взяла участь у заході майже в повному складі», – так прокоментував підсумки круглого столу голова парламентського Комітету Данило Гетманцев на своїй сторінці у Facebook.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар