fbpx

Skip links

Бюро фінансових розслідувань має стати єдиним органом із розслідування економічних злочинів (заява)

Щодо проекту 1208 – Бюро фінансових розслідувань

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 79 бізнес-асоціацій, проаналізували проект №1208 щодо створення Бюро фінансових розслідувань та підтримують більшу частину норм законопроекту.

Проектом передбачено низку новацій, які були визначені представниками бізнесу та експертами як важливі та позитивні, зокрема:

– Бюро фінансових розслідувань підпорядковане Кабінету міністрів, із куратором Міністром фінансів;

– проект закону передбачати процедури, які передбачають прозорий відбір та призначення нового керівництва;

– передбачений доступ співробітників до всіх необхідних державних реєстрів інформаційних і довідкових систем, для підвищення аналітичних можливостей Бюро;

– новий орган має поліцейські функції і можливість оперативно-розшукових заходів.

В той же час у проекті відсутні кілька норм, які, на думку відповідального бізнесу, варто додати у проект: 

  • проектом має бути передбачено обмеження на входження у штат, в першу чергу – на керівні посади – колишніх та нинішніх співробітників правоохоронних органів, що здійснюють діяльність у сфері економічної злочинності (співробітників податкової міліції, органів внутрішніх справ, прокуратури, СБУ тощо);
  • новий орган має бути єдиним органом, який буде розслідувати фінансові злочини. Ліквідація всіх інших органів та підрозділів – МВС, СБУ, Податкова міліція –  має бути передбачена проектом закону.
  • підслідність Бюро у порівнянні з податковою міліцією суттєво збільшується, що створює загрозу неефективності роботи нового правоохоронного органу. Перелік статей доцільно значно скоротити.

Члени Української Ради Бізнесу закликають провести експертне обговорення цього проекту та за підсумками  доопрацювати проект закону №1208.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар