fbpx

Skip links

Чеські партнери підтримують українські кластери в проєктах із відновлення

Відбувся діловий візит 12 українських організацій до Чеської Республіки за програмою підтримки міжкластерної кооперації. Триденна програма з 25 по 28 квітня була організована чеським інноваційним агенством CzechInno за підтримки Міністерства промисловості та торгівлі Чехії. З українського боку організатором місії виступив Український кластерний альянс (УКА). Програма включала низку B2B зустрічей, україночеський форум та відвідання обєктів міста Плзень

До складу української делегації увійшли учасники двох кластерів (Київського хайтеку та АППАУ), а також представники мерій Бучі, Дніпра та Запоріжжя.

Візит був орієнтований на розвиток ділового співробітництва у сфері “розумних” міст та територій (Smart City / Smart Regions). У цьому сегменті УКА та CzechInno почали регулярні обміни з кінця 2022-го. 


На цей раз програма передбачала даілог за темами аналізу можливостей використання досвіду кращих проєктів чеських та українських учасників, форум з представленням пропозицій обох сторін, відвідання лабораторій Чеського технічного університету, а також полігону “Розумного міста” Плзень (окремих об’єктів міста, що демонструють рівень рішень та розробок). Подібна програма, що охоплює комплекс питань у цьому сегменті ринку, пропонувалася для українських кластерів та їх компаній-членів вперше. 

Загалом сегмент Смарт.Сіті в Чехії – це понад 100 розробників, де обсяги ринку сягають близько 1,5 млрд євро на рік. Відповідно, за останні 10 років на «Розумні Міста та території» у Чехії інвестовано 15 млрд євро, й більшість з них — це фонди ЄС. Рішення впроваджені в низці міст Чехії і за її кордоном. 


В контексті майбутнього відновлення України, коли якісних проєктів бракує на всіх рівнях, кластери мобілізують кращих представників бізнесу та експертів, організують роботу в групах, швидко долучають зарубіжних партнерів, знаходять фінансування й таким чином можуть сприяти муніципалітетам та громадам в значно швидшому оформленню портфелів проєктів, наголосив керівник делегації, СЕО УКА, Олександр Юрчак.

За підсумками візиту встановлені ділові контакти з 30+ чеськими партнерами, заплановане продовження співпраці щонайменше з 5 екосистемними партнерами – це конкретні проєкти розвитку в Україні. Ключовими партнерами з чеського боку виступають CzechInno, Чеський кластер Smart.City, EEN-Czech. Новими партнерами стали Українське посольство в Празі, Чеський технічний університет, Чеський Інститут інформатики, кібернетики та роботизації, Празький Технологічний Центр і багато окремих приватних компаній.

«Ми відчули непоказний інтерес до співпраці, у тому числі до різних форматів взаємодії, а також готовність вкладати у проєкти не тільки час, але і кошти національного уряду, що якісно відрізняє Чехію від інших країн-сусідів. Виклик українських учасників – у тому, щоб надихати цивільним і амбітним порядком денним колег-учасників кластерів та інших об’єднань, а також зробити крок назустріч чеським партнерам не тільки якісними пропозиціями окремих проєктів, але і стратегічними ініціативами з перспективою десятків тисяч робочих місць в Україні для військових і біженців, що повертатимуться до мирного життя, й іншими унікальними можливостями розвитку, які наразі представляє Україна. Сфера «розумних» технологій в управлінні громадами, містами й агломераціями надає широкі можливості для успіху усім, хто, матиме «довгу волю» працювати на результат», – зазначив член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, президент Української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний, який узяв участь у складі української делегації. 

«Кластери – це каталізатор та потужний інструмент інноваційного розвитку економіки, міст та територій, а також інструмент протидії кризовим ситуаціям. Очевидно також, що подібні поїздки УКА зміцнюють та розширюють наші власні екосистеми за індустріями, й де УКА, наші Ресурсні центри проявляють себе в ролі лідерів та екосистемних координаторів національного рівня», – підсумував Олександр Юрчак.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар