fbpx

Skip links

Держава має створити умови, щоб український бізнес міг вистояти і розвиватися навіть у воєнний час

 

Національні та регіональні пріоритети й проблеми розвитку бізнесу обговорили учасники Конференції західного регіону України «Пріоритети бізнесу», яка відбулася 29 вересня у Львові. Зустріч організована Українською Радою Бізнесу (УРБ) та Національною бізнес-асоціацією, за підтримки CIPE-Ukraine. Координатор проєкту – Асоціація платників податків України. 

Григол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України (АППУ), член Наглядової ради УРБ на початку конференції зазначив, що вперше ТОП-10 об’єднаного бізнесу було створено три роки тому, і завдяки спільній роботі – більшість з тих пріоритетів вже виконані, вони стали законами України. Тож настав час оновити пріоритети бізнесу, особливо у умовах складного воєнного часу, та спільно працювати над їх реалізацією.

Економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман ознайомив учасників конференції з ТОП-10 пріоритетів розвитку українського бізнесу на 2023 рік. Вони стосуються відновлення та розвитку економіки; реформи податкової системи та митного законодавства; інституційних реформ; спрощення адміністрування, дебюрократизації; демонополізації економіки та зменшення впливу держави; вирівнювання конкурентних умов, захисту українського виробника.

Серед основних кроків із реалізації цих програмних напрямків можна відзначити наступні:

  • впровадження державної програми гарантування воєнних ризиків за принципом страхування; створення ефективних економічних стимулів для прискореного відновлення регіонів;
  • реформа перевіряючих, контролюючих та правоохоронних органів;
  • контроль за імплементацією судової реформи;
  • збереження спрощеної системи оподаткування;
  • запровадження сучасного трудового права;
  • демонополізація ринку платіжних послуг;
  • вдосконалення закону про публічні закупівлі;
  • радикальне оновлення податкового законодавства шляхом ухвалення норм Податкового кодексу Розвитку, який міститиме норми по заміні податку на прибуток податком на виведений капітал, зниження сукупного податкового навантаження на фонд оплати праці до цільового показника 25% тощо.

Коментуючи необхідність оновлення Податкового кодексу, президент Асоціації платників податків України (АППУ), член Наглядової ради УРБ Грігол Катамадзе зазначив, що за ініціативи Податкового університету створено максимально широку робочу групу із залученням фахівців різних напрямків.

«У нинішній ситуації в країні, а також в умовах, в яких ми будемо жити після нашої перемоги, потрібно створювати можливості, щоб український бізнес міг розвиватися», – підкреслив він.

Грігол Катамадзе також зазначив, що останнім часом посилено ефективну співпрацю між бізнесом та органами виконавчої влади, наголосив на необхідності допомоги громадськості та місцевої влади релокованому на захід країни бізнесу.

У заході також взяли участь представники влади та бізнесу західного регіону. Зокрема, директор департаменту економічного розвитку Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда, полковник Нацгвардії України, віце-президент АППУ Андрій Антонищак, співвласник та генеральний директор спеціалізованого металургійного підприємства Аліна Скоморохова, власник будівельної компанії Петро Кузьмин, представники Торгово промислової палати, фахівці Федерації роботодавців України та інші.

В процесі обговорення учасники конференції порушували питання створення умов для релокації бізнесу; оподаткування для самозайнятих; збільшення розміру відсоткової ставки по кредитах; відшкодування ПДВ; обмеження концентрації площі земель сільськогосподарського призначення в одних руках; стимулювання експорту продуктів переробки, а не сировини, тощо.

Грігол Катмадзе та Олег Гетман наголосили, що проєкт ТОП-10 відкритий для доповнень, учасники конференції мають змогу оформити всі свої пропозиції для включення їх до списку пріоритетних напрямів розвитку бізнесу. За підсумками регіональних конференцій – 21 жовтня 2022 року в Києві відбудеться Форум «Діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади».

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар