fbpx

Skip links

Економічний аудит визначає потенціал країни і вказує на напрями ключових необхідних змін

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у презентації Економічного аудиту країни та Векторів економічного розвитку до 2030 року і в обговоренні цих документів.

Економічний аудит країни отримав назву RE:think, тобто переосмислення українського потенціалу.

У події взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, представники бізнесу, науковці та інші.

«Ми будемо чітко розуміти – куди і чому буде рухатись наша економіка. Для того щоб постійно зростати, реалізовувати вже існуючий потенціал та створювати нові, проривні ідеї. Не наздоганяти, а бути на кілька кроків попереду», — зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Під час презентації Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав деякі з 30 пріоритетних векторів, які Уряд визначив до 2030 року: зменшення частки держави в економіці, розвиток фінансового сектору, зменшення регуляторного навантаження на бізнес, значне зростання обсягів розвідки та видобутку власних корисних копалин, розвиток інфраструктури в сільськогосподарському секторі, сприятливий податковий та правовий режим для інноваційних та дослідницьких компаній, цифрова економіка, репутація України у світі та посилення торговельної дипломатії, створення економічного підґрунтя для розвитку освіти, медицини, культури та соціальних послуг.

«Економічний аудит – це перший крок до створення Національної стратегії України, яка потрібна, щоб визначити свої сильні та слабкі сторони і щоб країна рухалася вперед, незалежно від прізвищ політиків та урядовців», – наголосила виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Надія Бедричук, яка взяла участь у презентації документу.

В Українській Раді Бізнесу відзначають, що представлені документи містять аналіз системних помилок в економічній політиці попередніх 30 років та дають розуміння, що потрібно зробити для переходу до сталого економічного розвитку. Втрачений потенціал країни за роки незалежності фахівці Центру економічного відновлення оцінили у понад 1 трлн. доларів.

Основні втрати полягають у нераціональному використанні ресурсів, низькому рівні продуктивності, неефективному експорті, монополізації економіки, неефективному використанні людського потенціалу тощо.

Позитивним є те, що навколо створення проєкту Стратегії об’єдналися представники всіх гілок влади, аналітичні центри та український бізнес. На платформі Центру економічного відновлення над проєктом працює потужна команда – понад 300 експертів різних напрямків, фахівці Офісу Президента, Кабміну, Верховної Ради України, представники провідних бізнес-асоціацій, аналітичних команд. Члени Української Ради Бізнесу також доєдналася до розробки проєкту і відзначає як позитивне зрушення той факт, що частина пріоритетів Української Ради Бізнесу увійшли до пріоритетних векторів розвитку країни.

Завдяки такій злагодженій роботі вдалося визначити ключові напрям змін, які призведуть до створення інклюзивних економічних інституцій та сталого розвитку країни.

«Альтернатив такій роботі немає – за нас і без нас вже робилось і процес потім згасав, щойно вузьке коло втрачало можливості. Тепер драйвером має завжди залишатись бізнес, незалежно від влади. Разом з цією і наступними владами бізнес має зберігати рух в ключових напрямках, корегуючи через постійний процес стратегування. Сподівамось, що саме таку функцію і оргмодель наразі створюємо», – зазначив президент Української федерації індустрії безпеки, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Анатолій Долинний, який узяв участь в обговоренні документів. В УРБ висловлюють сподівання, що цей важливий документ буде фіналізовано до кінця року та прийнято Кабінетом міністрів, як базова еко

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар