Щодо пришвидшення реформ в Україні та виходу з кризи
Заява Української Ради Бізнесу
Представники українського бізнесу закликають народних депутатів України до мобілізації всіх політичних сил навколо недопущення найгірших сценаріїв руйнування бізнесу всіх секторів та розмірів в умовах світової економічної кризи, а також до пришвидшення реалізації реформ в Україні. Командна робота Верховної Ради, Уряду і Президента у цей важкий для України період є критично важливою для впровадження рішучих реформаторських кроків і виведення України з економічної кризи та подолання корупційних схем.
Варто зазначити, що ще 19 липня 2019 року коаліція Українська Рада Бізнесу, до складу якої входить 85 провідних бізнес-асоціацій, підписала Меморандум про співпрацю з партією «Слуга народу» та зафіксувала ключові принципи, на яких має базуватися модернізація України, а також окреслила ключові завдання реформування держави у податковій та бюджетній сферах, економічному напрямку та фінансовому секторі тощо. Проте з того часу зроблено вкрай мало, менше 20% від запланованого.
Усі ключові питання, які хвилюють сьогодні український бізнес, відображені в програмі партії «Слуга народу» та Меморандумі.
Зокрема, це:
– ухвалення оновленого Податкового кодексу та оновленого Митного кодексу, які будуть містити норми по деофшоризації економіки, радикальне зменшення розміру шкідливих прямих податків, модифікації податку на землю, амністії капіталів, посилення контролю кордону та відповідальності за контрабанду, імплементації зобов’язань ЄС;
– ухвалення нової редакції Бюджетного кодексу, який передбачатиме зниження неефективних видатків державного бюджету, які перерозподіляються через публічні фінанси, до цільового показника 35% від ВВП (з 2021 року), оптимізацію структури видатків;
– інституційна реформа податкових органів та митниці, а також реформа органів правопорядку та судової системи, конкурсний добір (із залученням експертів громадянського суспільства та бізнес-спільноти) керівників та співробітників цих органів, забезпечення суттєвого збільшенням розміру їх зарплати, а також посилення відповідальності за збитки, спричинені діями посадових осіб цих органів.
– створення нового єдиного органу, який розслідуватиме економічні злочини, на заміну Податковій міліції та іншим підрозділам різних служб;
– проведення швидкої та прозорої приватизації більшості державних підприємств, крім об’єктів критичної інфраструктури;
– реформа інфраструктури, розвиток сучасних транзитних коридорів, логістичних хабів, стимулювання приходу приватних інвесторів у дорожнє будівництво (концесія), створення конкуренції на ринку ж/д перевезень, зокрема, допуск приватної тяги.
Детальніше – за посиланням.
Закликаємо народних депутатів у цей складний час пришвидшити реалізацію реформ, адже вихід із кризи буде складним і країна потребуватиме у цей період ефективних та інклюзивних економічних інституцій. Просимо забезпечити ефективну координацію всіх гілок влади і громадянського суспільства з метою реалізації зазначених у зверненні надважливих реформ вже у 2020 році.
З повагою,
Українські Бізнес–асоціації
члени Коаліції Українська Рада Бізнесу
Київ, 29 квітня 2020 р.