fbpx

Skip links

«Нам треба перестати бути конкурентами. Нам потрібен спільний ринок» – учасники українсько-польської бізнес-конференції

 

Понад 700 учасників зібрала конференція «Європа – Польща – Україна. Відбудуємо Разом», яка відбулася у Варшаві. Головна мета заходу – співпраця задля майбутньої відбудови української держави та економіки. Участь у конференції взяли прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, а також представники урядів, міністерств та парламентів Польщі і України, експерти, представники компаній з галузей, прямо зацікавлених у співпраці, таких як енергетика, ІТ, транспорт та логістика.

У центрі уваги були стан та перспективи економіки України та їхній вплив на глобальну економіку. Тематичні панелі презентували потреби й очікування української сторони, а також можливості, які пропонує в рамках відбудови польський бізнес.

Матеуш Моравецький

Спікеркою заходу стала член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук.

З початку війни Польща стала для України і логістичним хабом, і «країною першого контакту» для експортерів та виробників, і головним пристанком для евакуйованих, і нашим новим «аеропортом», зазначила представниця УРБ, виступаючи на пленарній сесії «Потреби України і європейська співпраця». 

Надія Бедричук

«Інтеграція відбувається швидше, ніж оформлюється членство України в ЄС чи НАТО. У польських підприємців ще відчуваються страхи і недовіра, які тягнуться зі старих часів. Польський бізнес хоче гарантій, що йому повернуть в Україні ПДВ, не ухвалять «за сто доларів» судове рішення на користь місцевої компанії і не передадуть контракт на фіналі іншим виконавцям. А нинішні черги на кордоні, які заважають створенню спільного ринку? Та й на відбудову поки немає особливих ресурсів, окрім кредитних. Одним словом, є питання. Але ситуація динамічно змінюється, і давайте вже забудемо про ті страхи, адже очевидно, що обидві країни хочуть більшої взаємодії», – сказала Надія Бедричук.

«Відбудова України – це не тільки про відновлення деокупованих територій. Це створення нової економічної реальності, часто з нуля. «Ми не хочемо відбудовувати нові хрущівки». Тому потрібен не просто виконавець підрядів, а партнер-візіонер. Щоб далі вже не впадати у надмірний пафос, просто скажу, що це добре, коли польський/європейський бізнес відкриває для себе нову Україну і нові можливості. І коли вірить у нас», – додала спікерка.

Учасниця конференції Наталія Жугай, керівник проектів та програм у Представництві Центру міжнародного приватного підприємництва CIPE Ukraine, підсумувала основні тези з виступів представників українських бізнес-об’єднань:

  • Відбудова України без Польщі неможлива
  • Польща стає країною першого контакту для українського бізнесу. Як тільки виникає потреба рятувати свій бізнес, виходити з експортом, шукати партнерів, український бізнес думає про Польщу.
  • Україна більше не є кластером російського ринку. Це місце вакантне, і саме польський бізнес може його заступити.
  • Не треба боятися ризиків. Польський бізнес знає Україну, як ніхто. В цьому його перевага перед іншими європейцями.
  • В Україні завжди можна знайти ніші і побудувати успішний бізнес
  • Нам треба перестати бути конкурентами. Нам потрібен спільний ринок – це тренд, до якого ми йдемо.
  • Після першого шоку війни український бізнес швидко оговтався і зрозумів, що треба працювати в нових умовах. В цьому сила українського бізнесу. Сьогодні не знайти в світі більш мотивованих людей, які готові розвивати свою країну.
  • Бізнес-асоціації можуть виконати роль провідника з точки зору побудови довіри
  • Бізнес зараз в Україні має дуже низьку толерантність до непрозорих процесів і до корупції. Україна змінюється.
  • Майже 60% українського релокованого бізнесу знаходиться в Польщі. Українські підприємці вірять у Польщу, може, іноді більше, ніж деякі польські.
  • Українці дуже швидко вчаться. Вони хочуть дуже швидко навчитися співпрацювати з ЄС.

Конференція була організована Варшавським інститутом підприємництва та Спілкою підприємців і роботодавців Польщі.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар