fbpx

Skip links

Підприємства, які беруть на роботу ветеранів, повинні отримати стимули від держави

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у засіданні круглого столу, присвяченого розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів. Засідання відбулося з ініціативи Міністерства у справах ветеранів і зібрало представників бізнес-асоціацій, влади, міжнародних інституцій, експертного середовища.

Учасники засідання обговорили, як створити стимули для підвищення конкурентоздатності ветеранів АТО-ООС на ринку праці. «Ці люди мають цінні компетенції, які можуть бути використані роботодавцями. Питання в тому, як розкрити і використати потенціал ветеранів – для їхньої професійної самореалізації, для кар’єрного зростання і для розвитку економіки в цілому», – зазначив член УРБ, директор Асоціації Software Ukraine, учасник АТО-ООС Віктор Валєєв.

Варто говорити про мотивацію і для бізнесу, який працевлаштовує ветеранів, і для тих учасників бойових дій, хто бажає розпочати свою справу. «Запровадження квот – це дуже погана ідея, швидше за все, вона не спрацює. Стимулами могли би бути зниження загального навантаження на фонд оплати праці співробітника, який є учасником бойових дій. Щодо ветеранського бізнесу – це може бути відповідний пакет стимулів із відповідними пільговими умовами на зразок Дія.City. Наприклад, зниження корпоративних податків, пільгові кредити. Також важливо на старті передбачити певний період звільнення від перевірок із боку будь-яких контролюючих органів», – додав Віктор Валєєв.

Практична  підтримка  підприємницьких ініціатив ветеранів  стане початком створення дієвої  державної програми розвитку ветеранського бізнесу, переконана міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. «Першим і надважливим кроком у цьому напрямку буде  ініціатива Мінветеранів  щодо запровадження  програми «Захист – розвиток – добробут”, якою буде закладено стратегічне бачення розвитку ветеранського підприємництва та підвищення рівня конкурентоспроможності захисників України на ринку праці»,  –  наголосила очільниця міністерства.

Одним з інструментів сприяння підприємницьким ініціативам ветеранів війни буде створення державної онлайн-платформи підтримки підприємницьких ініціатив ветеранів війни. На цьому  електронному ресурсі  можна буде розмістити інформацію про ветеранські бізнеси, товари і послуги.

Учасники круглого столу також домовилися створити робочу групу для підготовки відповідних пропозицій змін до законодавства. Українська Рада Бізнесу працюватиме з Міністерством щодо реалізації ефективної політики працевлаштування ветеранів АТО-ООС.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар