fbpx

Skip links

Представники мікро- та малого бізнесу закликали якнайшвидше переглянути граничні обсяги для ФОП 1-3 груп

Координаційна рада з питань розвитку мікро– та малого підприємництва звернулася до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова і голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцева з проханням оперативно розглянути законопроекти, які передбачають збільшення розміру граничних обсягів доходів для фізичних осіб – підприємців 1-3 груп спрощеної системи оподаткування. Відповідне звернення прийняте на засіданні ради в понеділок. Як зазначають автори звернення, необхідність перегляду лімітів для ФОП обумовлена тим, що з 2015 по 2019 рр. розмір мінімальної зарплати збільшився в 3,4 рази, ставки податку для платників 3 групи – з 2 до 3% (для платників ПДВ) та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ), а індекс споживчих цін склав 201,1%. 

Участь у засіданні Координаційної ради взяли представники Української Ради Бізнесу,  Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Державної податкової служби, інших державних органів та бізнес-асоціацій. Присутні заслухали інформацію про законопроект № 2708 «Про працю», який містить низку позитивних новацій та який підтримується членами УРБ.

Також у центрі уваги були стан підготовки підзаконних актів для запровадження програмних РРО і тестування такого обладнання. Учасники вважають за необхідне терміново опублікувати всі шість нормативно-правових актів щодо РРО та доопрацювати документи у стислий термін. На тестування обладнання вже зареєструвалися майже 2000 підприємців. Члени Координаційної ради домовилися розповісти про тестування і надати інформацію про функціонал програмного продукту на наступному засіданні.

Дискутували також навколо питання про оптимальну модель фіскалізації з 2021 року. До наступного засідання учасники вивчатимуть можливість провести розрахунки вигід-затрат від різних моделей для того, щоб прийняти обґрунтоване рішення. Також на наступне засідання Координаційної ради виносяться питання про узагальнюючу консультацію Мінфіну щодо дистанційної торгівлі, роботи програмних РРО оффлайн, щодо законопроекту №2711. Буде заслухано й інформацію про стан реформи митниці та концепцію весняної податкової реформи.

Довідково.

Координаційна рада з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва створена на виконання Указу Президента України від 17.10.2019 № 761/2019 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців». Основними завданнями ради є підготовка стратегічних рішень щодо проведення реформ у сфері сприяння мікро- та малому бізнесу, а також визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань. Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення Координаційної ради здійснює Мінекономіки.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар