fbpx

Skip links

Реалізація ТОП-10 пріоритетів українського бізнесу триває

У понеділок, 22 червня, в форматі онлайн-конференції відбулося засідання Координаційної Ради Української Ради Бізнесу. Учасники засідання заслухали звіти проєктних команд про статус пріоритетних проєктів: про податок на виведений капітал; про Бюро економічної безпеки; спрощену систему оподаткування і зниження навантаження на фонд заробітної плати; е-РРО та модель запровадження РРО; ринок оренди землі; закон №466 (проєкт № 1210); реформу митниці та податкової служби, а також про реформу публічних закупівель.

Інформацію із зазначених питань представляли члени УРБ – президент Української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук, президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, директор АПІТУ Юрій Пероганич, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук, керівник Асоціації товаро-грошового обігу Андрій Панасюк, представник Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан.

За останні 6 місяців реалізовано низку пропозицій бізнесу, зокрема: підвищення лімітів для ФОП 1,2,3 груп ЄП, можливість не сплачувати ЄСВ для тих ФОП, які не вели діяльності у звітному місяці та для тих найманих працівників, які одночасно зареєстровані, як ФОП. Напрацьована низка проєктів для реалізації ТОП10: законопроєкти щодо детінізації ринку оренди землі вже підготовлені, і один з них схвалений до розгляду профільним парламентським комітетом; проєкт щодо зміни тотальної фіскалізації на оптимальну модель вже напрацьований Податковим Комітетом. Щодо законопроекту № 1210 (закон № 466), який має низку позитивних норм та кілька негативних, – у робочій групі Офісу Президента напрацьовані зміни і вже внесено коригуючі норми до проєкту №2524, Є підстави вважати, що вже на цій сесії будуть прийняті зміни у відповідності із пропозиціями, внесеними членами УРБ. Робота над проєктами з усіх визначених напрямів активно триває, члени УРБ очікують на реалізацію щонайменше половини з ТОП10 пріоритетів до кінця року.  

Генеральний директор асоціації Українські імпортери побутової електроніки Софія Арасланова, член УРБ, зробила огляд дій Української Ради Бізнесу, спрямованих на допомогу бізнесу під час кризи, викликаної COVID-19. Протягом березня – травня оприлюднені 8 заяв від УРБ та бізнес-асоціацій із актуальних питань, які потребували негайного реагування влади. Члени УРБ взяли участь у 8 онлайн-конференціях, у тому числі з головою Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, головою Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, головою Комітету з питань соціальної політики, Міністром економіки тощо. Під час конференцій розглядалися заходи із допомоги як бізнесу вцілому, так і конкретним постраждалим галузям економіки.

Генеральний директор асоціації додала, що представники УРБ активно просували ідею заміни тотального карантину на адаптивний – зокрема, під час онлайн-зустрічі із заступником Міністра охорони здоров’я, Головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком, із Міністром економіки, протягом акції прямої дії «Карантин вбиває». Завдяки наполегливості і координації дій бізнес-асоціаціям вдалося у діалозі з урядом напрацювати нову модель ризикоорієнтованого карантину, не вбивчого для економіки.  

Також учасники Коордради обговорили та затвердили план найближчих заходів УРБ та внесли низку нових пропозицій у відповідності з поточними пріоритетами.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар