fbpx

Skip links

Українська Рада Бізнесу пропонує збільшити термін реалізації податкової амністії до одного року (заява)

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 80 бізнес-асоціацій, проаналізували проект №1232 щодо податкової амністії та підтримують значну частину норм законопроекту.

Метою проекту є запровадження та проведення спеціального добровільного декларування доходів громадян, яке дозволяє легалізувати та оподаткувати приховані громадянами доходи.

Позитивним є те, що фактично пропонується режим звільнення платників податків – фізичних осіб від юридичної відповідальності за порушення податкового законодавства за умови подальшої сплати податкових зобов’язань. Тобто пропонується такий правовий механізм, який дасть можливість певній групі фізичних осіб визнати та сплатити ними суму податкового зобов’язання в обмін на певні преференції: сплата податкових зобов’язань за зниженою ставкою, звільнення від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності тощо.  

В той же час проект містить ряд питань, які можуть суттєво ускладнити його реалізацію та призвести до неефективності запропонованого механізму податкової амністії. Найбільш проблематичними є терміни щодо реалізації проведення податкової амністії.

Більше часу потрібно передбачити для подання фізичною особою спеціальної декларації (до 01.05.2020 року), тому що слід отримати документи чи зібрати інформацію щодо кожного об’єкту декларування, здійснити оціночну вартість активів станом на 01.01.2020 року, кошти на сплату податку розмістити на рахунку в українському банку тощо. 

Тривалість процедури перевірки (180 календарних днів) також доцільно переглянути, оскільки подання спеціальної декларації вимагає проведення оцінки вартості іноземних об’єктів декларування – зокрема, надання запитів до компетентних органів іноземних держав, перекладу необхідних для перевірки документів.

Також вважаємо доцільним, враховуючи наслідки впровадження амністій у різних країнах, передбачити термін реалізації амністії протягом року.

Щодо ставок при застосуванні спеціального декларування – для максимального ефекту від амністії оптимальним вважаємо застосування ставки 2,5 % бази оподаткування при поверненні капіталів та 0 % при довгостроковому розміщенні – купівлі цінних паперів та ОВДЗ. 

Члени Української Ради Бізнесу закликають розглянути зазначені пропозиції, провести експертне обговорення цього проекту та за підсумками  доопрацювати законопроект № 1232.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар