fbpx

Skip links

Український бізнес обговорив із народними депутатами трудове законодавство та вільний трудовий договір

24 вересня відбувся круглий стіл «Трудове законодавство: лібералізувати не можна залишити» за участі  голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, депутатів – членів комітету, представників Української Ради Бізнесу та фахівців Економічної експертної платформи. 

Учасники зустрічі порушували питання про визначення чітких ознак відсутності належним чином оформлених трудових відносин, а також про цифровізацію трудових книжок. Під час обговорення розміру штрафних санкцій за неповідомлення роботодавцем про найманого працівника парламентарі й бізнес погодилися з необхідністю приведення розмірів штрафів за порушення з оформлення трудових відносин до розмірів, аналогічних штрафам за порушення у сфері додержання законодавства про працю. Відповідний законопроект №1233 вже навіть зареєстрований та планується до розгляду у Верховній Раді України протягом місяця.

У комітеті активно триває опрацювання нової редакції Трудового кодексу, який забезпечить мінімальне втручання держави, спростить процедуру звільнення працівників, врегулює питання вразливих груп тощо, повідомила Галина Третьякова. «Основний напрям — здешевлення і спрощення відкриття та закриття робочого місця. Це стимулюватиме роботодавців відкривати більш потужно і не ризиково нові робочі місця».

Анатолій Долинний, президент Української федерації індустрії безпеки, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, зазначив, що так само необхідно спростити початок роботи для учнів та студентів. Учасники дискусії домовились, що доцільно взагалі скасувати необхідність сплати податку на доходи фізичних осіб для громадян, молодших за 25 років, шляхом застосування механізму податкової пільги. 

Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, повідомила, що підприємці та асоціації, які входять до Національної бізнес-коаліції та Української Ради Бізнесу, вважають контрпродуктивним стягування єдиного соціального внеску зі сплячих ФОПів та ФОПів-сумісників. Економічна логіка цього процесу незрозуміла, підкреслила виконавчий директор. Народні депутати погодилися з недоцільністю таких сплат та запропонували подати правки до відповідного законопроекту.

            За підсумками круглого столу учасники дискусії дійшли згоди за всіма питаннями, які обговорювалися, та домовились про системну співпрацю з розробки та реалізації важливих законодавчих змін.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар