fbpx

Skip links

Український бізнес та голова Бюро економічної безпеки погодили головні принципи роботи Бюро: прозорість, відкритість, професіоналізм

У вівторок, 28 вересня 2021 року, відбулася зустріч членів Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 96 бізнес-асоціацій, із директором Бюро економічної безпеки Вадимом Мельником. Учасники зустрічі обговорили процес становлення новоствореного органу, його взаємодію з бізнесом, комплектування штату, засади роботи та інші питання.

Вадим Мельник розповів про перші кроки, з яких Бюро розпочне свою роботу:

«По-перше, це аналітична робота та виявлення фактів використання протиправних схем, які ставлять бізнес у нерівні умови. Наступним кроком має стати боротьба з тими, хто надає подібним схемам корупційне прикриття. І тільки після цього БЕБ буде перевіряти причетність конкретних підприємств до виявлених протиправних схем», – зазначив директор Бюро.

Президент Української асоціації виробників, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Олександр Громико нагадав, що УРБ від початку заснування адвокатувала ідею створення нового єдиного аналітичного органу для боротьби із економічною злочинністю, на заміну всім існуючим: «Ми – одні з тих, хто сприяв створенню Бюро економічної безпеки. Ми висували і супроводжували цю ідею кілька років, вимагали щоб у законі були закріплені високі заробітні плати співробітникам БЕБ, прозорі конкурси, підпорядкування Кабміну. Радий, що вдалося реалізувати таку важливу для країни реформу». 

Представники бізнесу висловили сподівання, що нові підходи до боротьби з економічною злочинністю дозволять побудувати в країні рівні умови для розвитку бізнесу і не допустити викривлення конкуренції на ринках.

Вадим Мельник запевнив, що легальний бізнес відчує переваги від роботи Бюро. «Як директор БЕБ – я покликаний захищати економічну безпеку, тобто наповнення бюджету. А його наповнює легальний бізнес. Бізнесу жодним чином не варто ховатися, це буде невигідно. Докладу максимум зусиль, щоб у «білого» бізнесу не виникало проблем».

«Завдання – у найкоротший термін здолати незаконні явища в економіці. Тому робота буде головним чином спрямована на аналітику. Виявити не окремі порушення, а ланцюг, знайти кілька точок, які достатньо притиснути, щоб припинити «схеми». Кримінальні провадження – це набагато довший шлях. Я вірю в аналітику, роблю на неї ставку», – сказав очільник бюро.

Генеральний директор Асоціації імпортерів та дистриб‘юторів автокомпонентів Вікторія Черкач поцікавилася, як комплектуватиметься штат Бюро економічної безпеки, чи будуть прийняті на роботу колишні податкові міліціонери та як передаватимуться кримінальні провадження із Державної фіскальної служби, яка має бути ліквідована після запуску БЕБ.

Представник спільноти бізнесу Бізнес100 В’ячеслав Лисенко запропонував створити кілька секторальних робочих груп – за участі фахівців УРБ та фахівців БЕБ, щоб представники бізнесу могли надати всю інформацію про нелегальні схеми у секторах, а фахівці БЕБ могли проаналізувати ці схеми та взяти їх у роботу.

Залучений економічний експерт Healthy Initiatives Дмитро Янін звернув увагу на значні обсяги нелегальної торгівлі підакцизними товарами – зокрема, тютюновими виробами. «Обсяг тіньового продажу тютюнових виробів – зріс до 16% від ринку. Це 12-14 млрд гривень щороку втрат Держбюджету. Боротьба Бюро з нелегальними ринками допоможе не лише наповнити бюджет, а й зберегти здоров‘я людей», – наголосив експерт.

Очільник Бюро розповів, що вже сформовано вимоги, за якими до органу відбиратимуть аналітиків, детективів-аналітиків, IT-фахівців. Гідний рівень зарплат, передбачений для працівників Бюро, дозволить обрати кращих та досягати результату, – переконаний Вадим Мельник.

«Запуск Бюро плануємо 25 листопада – у цей же день припинить своє існування Податкова міліція та інші економічні підрозділи у різних органах. Ідея створення робочих груп із представниками бізнесу – цілком підтримується, нам важливо отримувати інформацію з першоджерел та мати постійний діалог із відповідальним бізнесом, який наповнює Держбюджет. Для цього ми вже створили Офіс взаємодії з бізнесом – просимо налагодити з ним системну співпрацю».

Участь у зустрічі також узяли також голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький, президент Української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук, керівник GR-напряму Асоціації рітейлерів України Наталія Петрівська, представник Торгово-промислової палати Ростислав Коробка та керівники інших асоціацій, членів УРБ.

«Наша спільна мета  — поліпшити умови ведення бізнесу в Україні та створити принципово нову систему взаємодії між владою та підприємницьким середовищем, що стане драйвером зростання економіки та соціальної сфери. І саме якомога швидший запуск Бюро економічної безпеки наблизить Україну до її досягнення», – запевнив Вадим Мельник.

Українська Рада Бізнесу, яка об’єднує понад 96 провідних бізнес-асоціацій країни, послідовно виступає за ліквідацію проявів силового тиску на бізнес, що є запорукою покращення бізнес-клімату, підвищення інвестиційної привабливості та прискорення економічного зростання. Прийняті у 2021 році законодавчі зміни і подальший запуск Бюро економічної безпеки є важливим елементом реалізації вказаних цілей.

Члени УРБ висловлюють сподівання, що завдяки передбаченій законодавством аналітичній функції Бюро економічної безпеки України стане механізмом превенції економічних правопорушень, що дозволить зменшити обсяги тіньових ринків, ризики ведення підприємницької діяльності та водночас мінімізувати втручання у діяльність законослухняного бізнесу. Водночас члени УРБ впевнені, що для ефективної роботи Бюро економічної безпеки України має бути укомплектоване фахівцями високого рівня – і передбачені Законом про БЕБ ринкові заробітні плати – дозволяють це зробити. Український бізнес сподівається, що кількість  кадрів із поточних нереформованих правоохоронних та перевіряючих органів, які зможуть потрапити на роботу до БЕБ – буде мінімізовано, щоб вплив людей, обтяжених зв’язками і досвідом неефективної роботи – був мінімальним. 

Важливим елементом майбутньої роботи Бюро економічної безпеки України має стати створення постійного діалогового формату із бізнесом для оперативного розв’язання наявних питань.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар