fbpx

Skip links

Український бізнес та керівництво Секретаріату Ради з відновлення України погодили спільні пріоритети з відновлення економіки

Пропозиції зі зміцнення української економіки висловили провідні бізнес асоціації, члени Української Ради Бізнесу під час онлайн-зустрічі з представниками Національної ради з відновлення України після наслідків війни – Секретарем Ради, головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, першим заступником голови комітету Ярославом Железняком.  Учасники зустрічі обговорили запровадження податку на виведений капітал, повернення ПДВ на імпорт, варіанти  підтримки сільгоспвиробників, відшкодування збитків внаслідок війни та інші.

Як зазначили президент Української асоціації виробників електротехніки Олександр Громико та голова Асоціації підприємств харчової промисловості України Родіон Рибчинський, скасування ПДВ на імпорт поставило у невигідні умови вітчизняних виробників, вкрай негативно пливає на українське виробництво. Данило Гетманцев заявив, що підтримує скасування такої норми. Ярослав Железняк додав, що аналіз імпорту засвідчив: на першому місці за обсягами опинилися взуття, трикотаж, мобільні телефони тощо, – тобто не товари першої необхідності або військового призначення.

Данило Гетманцев


«Кілька галузей, які ми вважаємо ключовими, мають стати локомотивом розвитку економіки. Харчова – одна з таких галузей. Ми готові всіляко підтримувати сільгосппереробку і чекаємо на ваші пропозиції», – звернувся до бізнесу Секретар Ради.

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе порушив питання про запровадження податку на виведений капітал і зниження податкового навантаження на заробітну плату шляхом встановлення об’єднаного податку на зарплату на рівні 25%. На думку керівника асоціації, зараз настав слушний момент для таких змін, оскільки Україна отримує багатомільярдну міжнародну допомогу, яка спрямовується на покриття в тому числі бюджетних витрат. 

Грігол Катамадзе

Інші теми порушили заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан (ліквідація дефіциту пального, радикальне оновлення системи СМКОР), представник Аптечної професійної асоціації України Тетяна Малій (механізм фіксування втрат майна внаслідок війни), голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький (неможливість працювати з іноземними партнерами через заборону виїзду чоловіків за кордон України), директор з політико-правових питань Асоціації IT Ukraine Єфрем Лащук (створити можливість для українських біженців сплачувати податки до бюджету України після 180 днів за кордоном), Ганна Стрикун, Національна організація роздрібної торгівлі (відтермінування набрання чинності положень законів, які неможливо виконати через військові дії в Україні) та інші. 

Економіст Володимир Дубровський, CASE Ukraine, запропонував у відновленні економіки застосувати не принцип підтримки окремих галузей, а принцип лібералізації всієї податкової системи та розбудови інфраструктури для створення сприятливих інвестиційних умов. Також економіст вважає за необхідне залишити можливість ввозити імпортні автомобілі без акцизу, оскільки в умовах війни 3/4 українців евакуювалися із зони бойових дій на автомобілях. 

Юрій Сивицький

Данило Гетманцев та Ярослав Железняк підтримали переважну більшість пропозицій та  запропонували бізнесу приєднатися до роботи над планом післявоєнного відновлення економіки у робочих групах Ради по відновленню.

«Уже є заява Єврокомісії, що вони приєднуються до роботи над нашим планом і беруть на себе лідерство в його реалізації. Пропонуйте конкретні механізми, які ми можемо внести до плану, узгодити з донором, щоб вони запрацювали. Це конкретний дороговказ, яким ми маємо покроково йти. Якщо туди включимо відповідну програму – вона працюватиме», – запевнив Данило Гетманцев. 

За підсумками дискусії учасники дійшли згоди по всіх обговорених питаннях та домовились про спільну роботу над реалізацією пріоритетних задач.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар