fbpx

Skip links

Український досвід відкриває можливості для розвитку малого й середнього бізнесу Молдови

Члени Української Ради Бізнесу та стратегічні партнери УРБ взяли участь у міжнародній конференції «Україна та Молдова на шляху до ЄС: виклики, можливості та підводні камені для малого бізнесу», яка відбулася в Кишиневі. 

Участь у заході взяли Міністр економіки Республіки Молдова Сергій Гайбу, перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін, голова Комітету парламенту з питань економіки, бюджету фінансів Республіки Молдова Думітру Алайба, директор команди підтримки реформ Міністерства економіки Денис Шемякін, економісти з України та Молдови, представники провідних бізнес асоціацій Молдови. Модераторами дискусії стали координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетман і виконавча директорка Альянсу малого й середнього бізнесу в Молдові Ліліана Бусуйонц.

Під час обговорення економісти Володимир Дубровський (CASE Ukraine) і В’ячеслав Черкашин (Інститут соціально-економічної трансформації) презентували висновки дослідження про те, які конкретні кроки можуть бути реалізовані, щоб пришвидшити економічне зростання Молдови, створити робочі місця. 

Володимир Дубровський

Також йшлося про готовність бізнесу до гармонізації законодавства ЄС, про найближчі стратегічні плани і можливості розвитку для малого й середнього бізнесу Молдови.

Керівники економічних блоків урядів України та Молдови домовились про максимальне спрощення товарообігу між країнами, максимальне усунення бар’єрів для співпраці. Товарні потоки, який раніше спрямовуватися від і до росії, – переорієнтувати на товарообіг між Україною та Молдовою, виключивши країну-агресора з будь яких товарних ланцюжків. 

Член УРБ, голова Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак узяв участь у дискусії «Ціна ефективної держави» і презентував український досвід публічно-приватного діалогу та адвокації.

Олександр Чумак

Учасники підтримали ідею про запровадження успішного українського досвіду спрощення регуляції для малого й середнього бізнесу в Молдові – зокрема, зробити обов’язковим М-тест та аналіз впливу всіх регуляторних актів до їх впровадження.

Організаторами заходу виступили CIPE Ukraine і CIPE Europe & Eurasia. Конференція відбулася в рамках проекту RECONOMY у співпраці з Helvetas Suisse.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар