fbpx

Skip links

Аграрні бізнес-асоціації обговорили поточні проблеми галузі з першим віце-прем’єром і головою податкового комітету ВРУ

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь в онлайн-зустрічі із першим віце-прем’єр-міністром України – міністром економіки Юлією Свириденко та головою парламентського Комітету з питань податків, фінансів і банківської діяльності Данилом Гетманцевим. Зустріч була присвячена обговоренню актуальних для аграрної галузі питань, які потребують рішень Парламенту та Уряду.

Зокрема, представники аграрних бізнес-асоціацій порушили питання про бронювання працівників під час воєнного стану, про відповідальність за колабораціонізм, про перелік окупованих територій, про стосунки виробників і торговельних мереж та інші.

Коментуючи низку питань, пов’язаних із проблемами бронювання працівників аграрного сектору, перший віце-прем’єр-міністр Юлія Свириденко зазначила, що парламент найближчими днями розгляне законопроєкт № 7687, який врегульовує бронювання працівників для підприємств, які не беруть участь у виконанні мобілізаційних завдань. Щодо бронювання аграріїв, які мають дефіцитні військові спеціальності, то це визначає Міністерство оборони.

Данило Гетманцев (ліворуч), Юлія Свириденко (в центрі)

Дмитро Кохан, представник Всеукраїнської аграрної ради, наголосив на необхідності чіткого визначення переліку окупованих територій та відповідальності за колабораціонізм. «Вся господарська діяльність на непідконтрольній території сьогодні заборонена і підпадає під закон про колаборантів. Фактично тисячі ФОПів і аграрії, які продовжують працювати на землі, повинні нести відповідальність. Вони й так не в кращій ситуації перебувають», – зазначив представник бізнес-асоціації. На його думку, кримінальне покарання повинне бути для тих, хто надавав окупантам ресурси, хто добровільно допомагав окупаційному режиму і пішов на службу, – але не для звичайних фермерів.

Ці пропозиції враховують підготовлені і зареєстровані законопроєкти № 7646 і 7647. Бізнес-асоціації попросили пришвидшити ухвалення відповідного законодавства.

Дмитро Кохан

Дмитро Кохан порушив проблему сплати податків підприємцями з окупованих територій – зокрема, ЕП та земельного податку. Бізнес також очікує на затвердження урядом переліку окупованих територій.

Голова парламентського податкового комітету Данило Гетманцев пообіцяв, що комітет розгляне законопроєкт № 7720 щодо забезпечення адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного стану, тимчасового скасування ЕП на постраждалих територіях.

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран вважає за необхідне врегулювати стосунки між виробниками і торговельними мережами. Проблема є давньою, і для її вирішення голова податкового комітету запропонував сторонам укласти Меморандум. Але за півтора місяці такий документ торгівельні мережі не підписали і не планують підписувати.

Михайло Непран

Данило Гетманцев розповів про те, що разом із першим віце-прем’єр-міністром Юлією Свириденко зустрічався з керівниками торговельних мереж і нагадав про необхідність досягти компромісу. Якщо Меморандум не буде укладено, депутати розроблятимуть власний законопроєкт, щоб врегулювати стосунки виробників і рітейлерів.

Представники бізнес-асоціацій також говорили про проблеми відшкодування ПДВ, різницю офіційного і готівкового курсів валют, відсутність банківського кредитування агровиробників, відшкодування підприємцям збитків, завданих війною.

Коментуючи порушені питання, Юлія Свириденко і Данило Гетманцев наголосили на труднощах із наповненням бюджету під час воєнного стану та на відсутності коштів зараз для відшкодування збитків бізнесу. Разом із цим уряд і парламент працюють над залученням ресурсів для відновлення економіки. Данило Гетманцев зазначив, що всі міністерства сьогодні опрацьовують пропозиції, внесені до Плану відновлення України під час конференції в Лугано, після чого план буде затверджений. Також 20 жовтня відбудеться великий захід у Берліні, присвячений відновленню України після війни.

За підсумками дискусії учасники дійшли спільної думки по більшості питань та домовились спільно працювати над їх реалізацією.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар