fbpx

Skip links

“Бачимо перший результат із детінізації економіки”

 

Члени Української Ради Бізнесу підтримують активізацію боротьби МВС з тіньовим ринком пального. З 1 листопада за наказом міністра внутрішніх справ розпочалася операція «Акциз», мета якої — припинити нелегальну торгівлю без сплати податків на ринках пального, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів.

Ініціатива проведення такої операції виникла завдяки легальним підприємцям, які звернулися за допомогою до міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. За інформацією міністра, щодо нелегального ринку пального, лише за 10 днів по всій Україні було розпочато 87 адміністративних та 13 кримінальних проваджень, у рамках яких із незаконного обігу вилучено майже 8 тис. тон пального, яке оцінюється близько 100 млн грн, а також 141 одиницю спеціалізованого устаткування.

«Через місяць після нашої зустрічі з міністром і створення при міністерстві офісу захисту інвестицій ми бачимо перший і гарний результат із детінізації економіки. Такі потужні кроки від МВС наповнюють бюджет і створюють сприятливий бізнес-клімат у країні», – заявив член Наглядової Ради УРБ, президент Української асоціації виробників Олександр Громико.

У Нафтогазовій асоціації України впевнені: ліквідація нелегального обігу пального дозволить забезпечити рівні умови ведення бізнесу, знизити ціни для споживачів, сприятиме розвитку галузі, підвищенню надходжень до державного та місцевих бюджетів, а також розвитку інфраструктури населених пунктів.

За останні роки в Україні спостерігається стрімке розширення тіньового ринку нафтопродуктів: кожен 5-й літр бензину в країні — фальсифікат, 40% ринку бере участь у податкових «скрутках», а недобросовісні АЗС продають «бодягу», ухиляються від податків та створюють загрозу життю та здоров’ю людей. Контрафактне паливо на міні-НПЗ, «сірі» АЗС та податкові «скрутки» щороку крадуть із бюджету країни близько 20 млрд. грн.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар