fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації та голова парламентського комітету Дмитро Наталуха обговорили діяльність бізнесу в умовах війни та післявоєнного відновлення

 

У середу, 8 червня, відбулася зустріч бізнес-асоціацій – членів Української Ради Бізнесу – з головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. Учасники зустрічі обговорили проблеми діяльності підприємців в умовах війни та заходи, необхідні для підтримки і післявоєнного відновлення бізнесу. 

Відкриваючи зустріч, Дмитро Наталуха наголосив, що для нього важливо почути, у яких сферах економіки ситуація є критичною для бізнесу, що можливо зробити для покращення ситуації, де є потреба створення нового інструментарію або більш ефективного використання вже наявного. «Дякую, що ви продовжуєте працювати, незважаючи ні на що, і спільно наближаєте перемогу України», – звернувся голова комітету до представників бізнес-асоціацій.

Дмитро Наталуха

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран порушив три питання, які є вкрай актуальними на цей час: доступність дешевих кредитів для українських підприємців; страхування і перестрахування воєнних ризиків; стосунки торговельних мереж та виробників. 

Остання проблема є актуальною і для аграріїв та переробних підприємств, зазначили голова Союзу виробників харчової промисловості Родіон Рибчинський та заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан. 

Харчові підприємства України – єдиний спосіб для сільгоспвиробників отримати обігові кошти в умовах, коли можливості для експорту суттєво обмежені. «Неповернення грошей виробникам торговельними мережами – це вже проблема державного рівня, тому що ці кошти ми не можемо перенаправити сільгоспвиробникам», – наголосив Родіон Рибчинський.

Також він запропонував виключити з переліку критичного імпорту продукти харчування, які виробляються в Україні. 

Коментуючи порушені питання, Дмитро Наталуха зазначив, що законопроєкт, який врегульовує стосунки торговельних мереж і виробників, розглядається в Комітеті, ближчим часом буде засідання, на яке запросять представників асоціацій виробників. Голова комітету погодився з тим, що кредитування повинне бути доступним для підприємців. Відновлення бізнесу є критично важливим для післявоєнного відновлення країни, і ідею підтримки підприємців варто доносити до міжнародних донорів. 

Питання страхування воєнних ризиків – вкрай важливо для економіки, тож необхідно дозволити страховим компаніям перестраховувати такі ризики. “Відповідний запит необхідно направити до НБУ” – зазначив Д.Наталуха 

Серед інших питань, які порушували учасники зустрічі, – розробка методики оцінки втрачених активів та недоотриманого прибутку у зв’язку з бойовими діями; проблема бронювання працівників у всіх сферах економіки, а також торгівлі автозапчастинами і ремонту автомобілів. Із цих питань виступили голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький та генеральний директор Асоціації імпортерів та дистриб’юторів автокомпонентів Вікторія Черкач. 

Вікторія Черкач

Вікторія Черкач також звернула увагу на неправомірні вимоги митниці щодо сплати ввізного мита при імпорті товарів, що є об’єктом антидемпінгового мита. Вона зазначила, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» були надані податкові пільги певній групі платників податків при ввезені ними товарів на митну територію. При цьому, вказаний Закон не містить норм, які б забороняли застосування податкових пільг для товарів, які є об’єктами антидемпінгового мита.

Дмитро Наталуха попросив керівницю АІДА надати письмову аргументацію, на основі якої Комітет направить відповідне звернення до митниці.

Президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш поцікавився долею законопроєкту №5374 – про лібералізацію ринкового нагляду для мікропідприємців. «Спрощення ринкового нагляду корисне для підняття морального духу для підприємців, які служать в теробороні, в ЗСУ, є волонтерами. Прошу взяти до уваги та організувати робочу групу, щоб ми могли проговорити перспективи прийняття проєкту», – звернувся очільник асоціації до Голови парламентського комітету.

Також він попросив підтримати вцілому законопроєкт № 5371 про лібералізацію трудового законодавства і розглянути можливість скасування тотальної фіскалізації, заміни її на фіскалізацію виключно ризикових категорій платників. На думку членів УРБ, фіскалізувати варто лише підприємців, які мають суттєвий ризик перевищення лімітів. 

Дмитро Наталуха підтримав модернізацію трудового законодавства та запровадження вільного трудового договору. Щодо законопроєкту про лібералізацію ринкового нагляду, то комітет вважає його важливим, проєкт буде розглянутий ближчим часом. 

Президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак закликав розробляти і впроваджувати програми грантової підтримки підприємців. За основу можна взяти аналогічні програми, які реалізовані за підтримки міжнародних донорів для ветеранів АТО/ООС та переселенців. Президент асоціації закликав до максимального стимулювання самозайнятості і підприємництва, тому що це найдешевший спосіб створення робочих місць. Крім того, грантові кошти йдуть на закупівлю товарів і послуг у таких же мікро- і малих підприємців. Також важливо відновити роботу регіональних програм підтримки малого бізнесу. 

Олександр Чумак

Дмитро Наталуха підтримав ці аргументи та пообіцяв використовувати під час спілкування з міжнародними донорами. 

Коментуючи запитання щодо невиправдано довгих термінів погодження заявок державно-приватного партнерства і необхідності зменшити ці терміни, Голова комітету повідомив про напрацювання нової редакції відповідних змін до Закону про ДПП, про що днями буде детально повідомлено учасникам зустрічі. 

За підсумками дискусії учасники дійшли згоди по всіх питаннях, що обговорювались, представники бізнесу домовилися надіслати на адресу Голови комітету пропозиції та аргументи з порушених питань – для напрацювання законодавчих рішень, які би сприяли розвитку бізнесу та зростання економіки. 

 

 

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар