fbpx

Skip links

Бізнес-асоціації закликають ухвалити зміни до закону про кінцевого бенефіціарного власника

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входять 96 бізнес-асоцацій різних галузей економіки, закликають уряд і парламент вжити негайних заходів щодо врегулювання ситуації, яка склалася з необхідністю для більшості юридичних осіб внесення інформації про кінцевого бенефіціарного власника. На вчинення відповідних дій відведено тримісячний строк, який спливає 11 жовтня.

Зважаючи на те, що з організаційної точки зору окреслена процедура є досить складною, значна частина суб’єктів господарювання не встигне забезпечити надання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників до цієї дати та змушена буде сплачувати штраф.

Раніше представники української влади обіцяли не вимагати інформації, яка вже є в реєстрах.

22 вересня поточного року парламентським Комітетом з питань економічного розвитку було рекомендовано Верховній Раді України до прийняття у першому читанні законопроєкт № 5807. Передбачені документом зміни зняли би соціальну напругу, дозволивши належне та своєчасне подання юридичними особами відповідних відомостей.

З огляду на вищезазначене, закликаємо:

  1. Верховну Раду України – забезпечити ухвалення у другому читанні та в цілому проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи» № 5807 від 20.07.2021 року;
  2. Міністерство юстиції України – забезпечити розробку офіційних методичних рекомендацій щодо здійснення процедури внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності громадських об’єднань зі статусом юридичної особи та благодійних організацій.
  3. Суб’єктів законодавчої ініціативи – внести законопроєкт щодо перегляду санкції статті 166-1 КУпАП в напрямку її зниження, у тому числі, шляхом диференціації рівня або усунення санкції щодо неподання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника для організацій громадянського суспільства.

Бізнес-асоціації

Члени Української Ради Бізнесу

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар