fbpx

Skip links

Бізнес-омбудсмен готовий сприяти в реалізації ініціатив Української Ради Бізнесу

Зустріч представників Української Ради Бізнесу і платформи «Бізнес 100» із новопризначеним бізнес-омбудсменом України Марчіном Свєнчіцьким відбулася 14 листопада.

Учасники зустрічі обговорили ефективні механізми взаємодії українського бізнесу з державою. Генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової техніки» Софія Арасланова ознайомила пана Свентицького зі структурою УРБ і поділилася ключовими пріоритетами, які адвокатує коаліція.

«Українська Рада Бізнесу – це коаліція 80 горизонтально взаємодіючих бізнес-асоціацій у 15-ти галузях економіки. Історично УРБ утворилася з кількох дрібніших коаліцій, які виникли після Революції гідності. Ми прийняли рішення працювати разом на одному майданчику. Як це відбувається? Зацікавлена ​​галузь вступає до коаліції, сама організовує проектну групу і працює над проектом, який цікавить якусь конкретну галузь чи всіх учасників УРБ. Ми об’єдналися навколо порядку денного, навколо цілей і конкретних завдань, які стосуються в рівній мірі всіх учасників Української Ради Бізнесу. Наш вищий орган управління – це Координаційна рада, куди входять всі члени УРБ – керівники бізнес-асоціацій. Ми формуємо наші пропозиції, виходячи з аналізу проблематики, вивчення міжнародного досвіду, аналізу альтернатив, та формуємо проекти рішень, які обговорюємо потім із ключовими стейкхолдерами».

Анатолій Долинний, президент Української федерації індустрії безпеки, член НР УРБ зазначив, що ТОП-10 пріоритетів УРБ – це системні інституційні реформи, зокрема: радикальна реформа податкової та митної служби;  ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів і створення єдиного аналітичного Бюро фінансових розслідувань; заміна дискреційного податку на прибуток податком на виведений капітал; лібералізація трудового законодавства тощо.

Член наглядової ради Української Ради Бізнесу Олег Гетман зазначив, що на цей час у Парламенті зареєстровано вже близько 30 проектів,  які члени УРБ вважають пріоритетними для поліпшення діяльності малого і середнього бізнесу та над частиною з яких працювали члени УРБ останніми роками. З них близько 10 проектів уже прийняті як закони.

Також Олег Гетман запропонував спільно з офісом бізнес омбудсмена та Transparency International Ukraine напрацювати комплексні критерії, за якими можна було би оцінювати рівень корупції у податковій та митній службах, і публікувати цю інформацію щоквартально. Це може бути потужний механізм для забезпечення громадського контролю за реалізацією реформ.

Про взаємодію між бізнесом та силовими структурами держави розповів Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

«На сьогоднішній день усі силові структури – МВС, СБУ, Генпрокуратура, податкова міліція і ще низка структур, – мають повноваження прийти і перевірити бізнес. І це відбувається всі ці 28 років. Бізнес цілий рік займається тим, що відповідає на одні і ті ж самі питання з боку різних органів. Це переростає в тривале з’ясування стосунків і створює підґрунтя для корупції. Тому всі ці роки бізнес-спільнота відстоювала ідею, що всім правоохоронним органам не повинно бути діла до бізнесу.

Буквально кілька днів назад після тривалих дискусій на робочій групі парламентського комітету з податкової, митної та фінансової політики остаточно вирішено, що скоро буде прийнятий закон про створення нової служби – БФР, – і тільки вона займатиметься можливими правопорушеннями в економічній і фінансовій сферах. Цей закон буде прийнятий, швидше за все, вже до кінця року. Такі служби є практично у всіх цивілізованих країнах. Для нас настає такий важливий момент, як максимально відкрите і прозоре формування цього органу:  щоб туди прийшли професійні й чесні люди. Служба перебуватиме в системі органів Кабміну, під координацією Міністерства фінансів України. А податкова служба країни, згідно з новою концепцією, повинна буде трансформуватися в сервісну службу для громадян і бізнесу».

Володимир Чеповий, співзасновник платформи «Бізнес 100», президент Української бізнес-асоціації, підкреслив, що їхнє об’єднання – за «білий» бізнес і за репутаційні підходи. «Ми готові співпрацювати і сприяти виведенню всіх на світлий бік ведення бізнесу, сприяти популяризації ідеї прозорого та чесного ведення бізнесу. Це наше кредо, завдання і місія».

Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцький зазначив, що викладені проблеми не носять суто внутрішньоукраїнський характер. До того моменту, коли Польща стала процвітаючою європейською державою, їй так само довелося зустрітися з низкою перешкод. Марчін привітав ініціативи УРБ та запевнив, що готовий сприяти їхній реалізації.

За підсумками зустрічі учасники домовились про подальшу співпрацю, наступну зустріч у широкому форматі із усіма членами УРБ та створення робочої групи з опрацювання можливих варіантів критеріїв для вимірювання рівня корупції у ДПС та ДМС.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар