fbpx

Skip links

Бізнес підтримує реформу діджиталізації податкової служби і просить перезавантажити митницю та БЕБ

Керівники Торгово-промислової палати України та Асоціації платників податків України, члени Української Ради Бізнесу взяли участь в онлайн-зустрічі з головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим. Учасники зустрічі обговорили реформу діджиталізації Державної податкової служби України та план підтримки і розвитку бізнесу на 2023 р.

Презентуючи реформу діджиталізації ДПСУ, голова парламентського комітету наголосив: головна мета – змінити засади роботи податкової служби, при цьому виконання планових показників обсягу податків не буде головним критерієм. 

«Збір податків буде набагато ефективнішим, якщо ми змінимо підхід до оцінки. Перше – зменшення тривалості надання сервісів – від відшкодування ПДВ до розгляду скарг платників. Щороку ці терміни мають зменшуватися. Друге – ступінь детінізації економіки, збільшення добровільного декларування, зменшення кількості перевірок. Третє – коефіцієнт «вартості» податкової служби до зібраних нею коштів. Це співвідношення має зменшуватися. Вся ця робота в сукупності призведе до того, що податки сплачуватимуться легше і в більш повному обсязі», – зазначив Данило Гетманцев.

Данило Гетманцев

Очільник парламентського комітету розповів про десять головних напрямів реформи діджиталізації: контакт-центр, інтерактивна навчальна база, підвищення рівня культури добровільного декларування, smart-ФОП, електронний аудит, вдосконалення СЕА ПДВ та СМКОР, Е-акциз, покращення трансфертного ціноутворення, впровадження CRS та автоматичний обмін міждержавними звітами, вдосконалення системи РРО. 

«Система РРО потребує вдосконалення і більшого переведення в електронну форму. Ми всіляко сприятимемо програмним РРО і їх розширенню. Інтеграція з системою РРО буде через електронний кабінет», – пояснив Данило Гетманцев.

Представники бізнесу в цілому позитивно оцінили запропоновані зміни. 

«Сподіваюся, що запланована реформа буде реалізована, інакше ми постійно говоритимемо про такі проблеми, які виникають із СМКОР, відшкодуванням ПДВ тощо. Тому 2023 рік повинен стати кардинальним у напрямку змін у податковій службі», – переконаний президент Асоціації платників податків України, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Грігол Катамадзе. 

Він закликав розпочати аналогічні реформи в митній службі і в Бюро економічної безпеки. Без перезавантаження та діджиталізації БЕБ складно впроваджувати діджиталізацію в податковій служби, зазначив Грігол Катамадзе. Він повідомив, що експерти асоціації розробили методологію аналізу фінансово-економічних ризиків і готові передати напрацювання після перезавантаження БЕБ. 

Грігол Катамадзе

Коментуючи виступ, Данило Гетманцев підкреслив, що досягненням 2022 року є злам системної корупції в органах Державної податкової служби. «В митниці цей шлях навіть не почався, він йде у зворотному напрямку. Будь-які сучасні рішення на рівні Кабінету міністрів або Верховної Ради будуть викривлені виконавцями. Найяскравіший приклад – коли прогресивний закон про Бюро економічної безпеки став ширмою для податкової міліції, яка в повному складі перейшла до БЕБ і спаплюжила реформу, перетворивши її в антиреформу», – зауважив голова парламентського комітету і висловив сподівання в тому, що і митниця, і БЕБ будуть перезавантажені, після чого розпочнуться реформи. 

Представники бізнес-асоціацій також порушили інші питання, які хвилюють бізнес. Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран поцікавився прогнозами макроекономічних показників на 2023 рік. Також віце-президент ТПП звернув увагу на те, що потрібні реформи бойкотує середня ланка чиновників. 

Михайло Непран

За оцінками Данила Гетманцева, ситуація в економіці багато в чому залежатиме від ситуації на фронті. «Відносно країн, які перебували в таких самих умовах, ми маємо макрофінансову стабільність. Але просідання буде. Завдання номер один полягає в тому, щоб усе йшло контрольовано. Будемо боротися», – пообіцяв голова комітету.  

За підсумками зустрічі учасники домовилися спільно працювати над впровадженням заходів, обговорених на нараді, які сприятимуть розвитку бізнесу і зміцненню економіки. 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар