fbpx

Skip links

Малий та мікробізнес пропонує запровадити менш згубні та більш ефективні для економіки протиепідемічні заходи

Представники малого бізнесу наполягають на позачерговому засіданні Координаційної ради для розробки і втілення невідкладних ефективних заходів, спрямованих на зменшення негативного впливу карантинних заходів і глобальної економічної кризи. Про це йдеться в колективному листі представників громадських організацій, які входять до складу Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва, на адресу заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитра Романовича. Наводимо повний текст звернення.

Заступнику Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Романовичу Д.О.

          Шановний Дмитре Олеговичу!

          В умовах глобальної економічної кризи, спричиненої низкою факторів, надважливо своєчасно вжити дієвих заходів для зменшення її негативного впливу на стан вітчизняної економіки та її основу – малий і середній бізнес (включно з мікробізнесом).       

Наджорсткі карантинні заходи, запроваджені владою на період до 3 квітня, згубно впливають на громадян та бізнес. У той же час ефективність таких заходів у боротьбі із поширенням нового вірусу залишається недоведеною.

Міжнародні фахівці зазначають, що покладатись на статистику, яку ми маємо на цей час по різним країнах, – через обмеженість її вибірки – немає сенсу. Відповідно, наджорсткі заходи, які впроваджує низка країн разом з Україною, вони називають надмірними.

Вважаємо за доцільне розглянути альтернативні варіанти заходів, які впроваджують розвинені країни – зокрема, Південна Корея, Велика Британія, Данія, Гонконг тощо.  Вони полягають у мінімальних обмеженнях для суб’єктів господарювання і водночас – у забезпеченні масового тестування та швидкій ізоляції носіїв і хворих, у відстеженні контактів хворих, в ізолюванні виключно ризикових груп населення.

Такі заходи виглядають набагато менш згубними для економіки, ніж ті, які діють на цей час в Україні, – в той же час вони довели свою ефективність у низці країн, зазначених вище. Пропонуємо детально проаналізувати відповідний досвід, напрацювати план реалізації та запровадити саме такий комплекс заходів, на заміну згубних для економіки, соціальної політики та криміногенної ситуації прямих заборон ведення бізнесу.

Щодо значної шкоди, завданої громадянам та бізнесу внаслідок економічної кризи та обмежень, пов’язаних із карантинними заходами, – пропонуємо розглянути пропозиції провідних аналітичних центрів, обговорити їх на Координаційній раді та напрацювати план впровадження їх у законодавство.

З огляду на це, ми, представники громадських організацій, які входять до складу Координаційної ради з питань розвитку мікропідприємництва та малого підприємництва, звертаємось до Вас як до її Голови, з проханням невідкладно ініціювати проведення засідання для обговорення і затвердження антикризових рекомендацій Президенту, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування. 

До участі в цьому засіданні Координаційної ради пропонуємо запросити нового Міністра економіки з метою якнайшвидшого врахування обговорених та узгоджених на нараді пропозицій в антикризових планах Кабінету міністрів України.

З огляду на запровадження в Україні карантинних заходів, пропонуємо розглянути можливість проведення цього засідання в режимі відеоконференції з використанням безкоштовної версії сервісу G Suit (або аналогічних): https://gsuite.google.com/signup/basic/welcome

З повагою,

Олександр Пліва, представник Асоціації міст України

Олександр Сніховський, представник Всеукраїнського об’єднання підприємців малого та середнього бізнесу «Фортеця»

Надія Бедричук,  представниця Української асоціації прямого продажу

Олександр Чумак,  представник Асоціації приватних роботодавців

Юлія Дроговоз, представниця Українського союзу промисловців і підприємців

Володимир Чорний, представник Всеукраїнської професійної асоціації підприємців

Олег Гетман, представник Національної бізнес-коаліції

Ганна Стрикун, представниця Національної платформи МСБ

Олена Хотенко, представниця Асоціації платників податків України

Костянтин Васюк, представник Асоціації IT-Ukraine

Микола Ганул, представник Національної організації роздрібної торгівлі

Катерина Штеренберг, представниця Української міжнародної бізнес-асоціації

Руслан Соболь, представник Асоціації власників малого та середнього бізнесу                                                        

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар