fbpx

Skip links

Український бізнес пропонує запровадити нові санкції для послаблення країни-агресора

Відбулася чергова зустріч українського бізнесу та аналітичних центрів з Майклом Макфолом – американським дипломатом, співголовою Міжнародної робочої групи з питань санкцій проти росії. 

Члени Української Ради Бізнесу, представники компаній, експерти проінформували дипломата про ключові потреби у забезпеченні стійкості української енергетики і надали пропозиції щодо посилення санкцій проти країни-агресора. 

Зустріч відбулася за сприяння CIPE Ukraine.

Участь в обговоренні взяли президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, президент Української асоціації виробників Олександр Громико, голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький, президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш, президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак, перший віце-президент Торгово промислової палати України Михайло Непран, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан та інші. 

Представники бізнесу подякували дипломату за адвокацію та реалізацію унікальної санкції – «розумного ембарго» – обмеження ціни на російську нафту, що відчутно знижує доходи країни-агресора. Ідею такого формату санкцій подали представники бізнесу та аналітичних центрів під час весняних зустрічей із Майклом Макфолом. За розрахунками експертів, таке ембарго, разом з іншими санкціями, має призвести до фіскальної кризи в росії. 

Серед нових пропозицій, які висловили представники бізнесу, – внесення росії до «чорного списку» FATF, додаткові заходи для попередження обходу російськими банками міжнародних санкцій, заохочення журналістських розслідувань для викриття способів уникнення росією санкцій. Експерти енергетичного сектору розповіли про наслідки російських обстрілів для української інфраструктури і про напрями екстреної міжнародної допомоги для відновлення енергетики та комунальних об’єктів. 

Майкл Макфол

Наприкінці діалогу учасники з Харкова, Одеси, Львова, Києва та інших міст –  проінформували про ситуацію з бізнесом у регіонах та про головні проблеми, які виникають під час широкомасштабної війни. 

Зустріч відбулася в форматі off records. Висловлені бізнесом пропозиції Майкл Макфол узяв до уваги для подальшого аналізу.  

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар