fbpx

Skip links

«Впровадження реєстраторів розрахункових операцій не створює додаткового тиску на бізнес» – Голова ДПС

Представники Української Ради Бізнесу, інших бізнес-об’єднань, експерти аналітичних центрів зустрілися 7 жовтня з Головою Державної податкової службі України Сергієм Верлановим. Темою обговорення стало зменшення ймовірних ризиків запровадження новітніх РРО.

Учасники зустрічі порушили низку питань щодо імплементації проектів із впровадження РРО третього покоління. “Впровадження реєстраторів розрахункових операцій не створює додаткового тиску на бізнес. Спрощена система оподаткування жодним чином не змінилася”, – заявив С.Верланов.


За підсумками дискусії представники ДПС, бізнесу та експерти дішли спільних висновків з більшості порушених тем. Зокрема, озвучені такі позиції:

1) крім безкоштовного програмного забезпечення, яке надаватиме ДПС (що передбачено законом), закон дає можливіть бізнесу використовувати програмні рішення від інших розробників та розробляти їх самим – доступ до цього буде відкритим для всіх. Вся відповідна інформація розміщена на сайті ДПС;

2) Нова Податкова протягом наступних 6 місяців проведе всі необхідні тестування, щоб запровадження нових правил роботи з РРО було максимально комфортним для бізнесу;

3) представники бізнес-середовища висловили готовність надати конкретні рекомендації та пропозиції в рамках постійного діалогу з ДПС. Цей діалог буде постійним та системним. 

“Все це дає добрий знак для захисту прав споживачів та сумлінних представників бізнесу, що дасть можливість вивести із тіні цілі сектори економіки. В свою чергу, це створить передумови для пришвидшення економічного зростання. Тому що кожен з нас бажає жити в успішній країні. А такою її зробити можемо тільки разом!” – зазначив С.Верланов. 

Президент Асоціації платників податків України, член Наглядової ради УРБ Грігол Катамадзе привітав зусилля керівництва нової Податкової служби з реформування служби, зазначивши, що бізнес спостерігає активні кроки в застосуванні нових методів, які базуються на аналітичній роботі. 

Асоціація платників податків України за останні два місяці провела величезну кількість робочих зустрічей з бізнес-середовищем в 11 регіонах України та у Києві, на яких у тому числі обговорювалися питання щодо норм законів 1053-1 та 1073.


“Я вважаю, що однією із цілей реформування податкової служби є досягнення того, що вона буде сервісною службою. Дуже добре, що Ви про це все інформуєте в ЗМІ і соціальних мережах, але важливо, щоб керівники регіональних податкових служб також більш активно займалися аналогічною роз’яснювальною роботою на місцях».
Що стосується законопроектів 1053-1 і 1073, то Асоціація платників податків України ще 06 вересня цього року відправила листа Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву щодо підтримки значної частини норм законопроектів, разом з тим виступили категорично проти тотальної фіскалізації розрахункових операцій для платників єдиного податку 2-3 груп спрощеної системи оподаткування. Цю позицію поділяють і асоціації – члени Української Ради Бізнесу, додав Г. Катамадзе. 


«Переконаний, якщо такі зустрічі з бізнес-середовищем та громадськістю стануть на регулярній основі – це стане унікальним майданчиком для спілкування представників бізнесу, експертів та ДПС України, де буде можливість вислуховувати позиції Бізнесу і доносити їх до органів виконавчої влади” – зазначив Грігол Катамадзе.


В свою чергу, Голова Державної податкової служби зазначив, що дискусія щодо запровадження РРО триватиме, Державна податкова служба відкрита до співпраці з бізнесом.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар