21 липня представники бізнес-асоціацій – члени коаліції Українська Рада Бізнесу – обговорили реформу судової системи із Головою Виконавчого комітету реформ Національної ради реформ Міхеілом Саакашвілі та керівництвом Офісу простих рішень та результатів.
На думку українського бізнесу, пріоритетними завданнями для реалізації повноцінної судової реформи є наступні:
- Повне перезавантаження Вищої ради правосуддя, міжнародні експерти мають мати право вето при призначенні нових кадрів до ВРП. Перевірки всіх кандидатів до складу ВРП, а також чинних її членів незалежною конкурсною комісією з вирішальною роллю міжнародних експертів.
- Формування нового складу Вищої кваліфікаційної комісії на конкурсних засадах поза будь-яким контролем ВРП незалежною конкурсною комісією з вирішальною роллю міжнародних експертів, забезпечення незалежність ВККС від ВРП.
- Забезпечення світових стандартів роботи судової влади.
- Перехід до повноцінного функціонування “Електронного суду”, забезпечення електронного документообігу.
- Реформа вищої юридичної освіти.
- Осучаснення та удосконалення процесуального законодавства.

Також слід зазначити, що відповідно до Декларації про наміри, підписаної рік тому між партією Слуга Народу та бізнес-асоціаціями – членами Коаліції УРБ – необхідно реалізувати наступне:
“Створення незалежної судової системи та ефективних правоохоронних органів – зокрема, шляхом перезавантаження Вищої ради правосуддя задля очищення й оновлення суддівського корпусу, забезпечення справедливої участі громадян у судочинстві, вдосконалення досудового розслідування (в тому числі законодавче врегулювання питання приватної детективної діяльності), повноцінне і своєчасне виконання судових рішень.”

З урахуванням цього, на думку представників бізнесу, законопроєкт № 3711-1 найбільше відповідає пріоритетам бізнесу, сучасним викликам реформування системи правосуддя, відповідним міжнародним зобов’язанням України.
За підсумками дискусії учасники домовились про активізацію спільних зусиль для реалізації судової реформи, від якої залежить реалізація багатьох інших реформ у різних напрямках. Також домовились про подальшу співпрацю з реалізації реформи та про необхідність інклюзивного діалогу зі співавторами всіх трьох законопроєктів щодо судової реформи.