fbpx

Skip links

Аграрний бізнес виступає за боротьбу із махінаціями та за сприяння вітчизняному виробнику

Онлайн-конференція за участі Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників аграрного сектора, членів бізнес-асоціацій – членів Української Ради Бізнесу – відбулася 7 травня. Конференція була організована в рамках галузевих консультацій для підготовки пропозицій до законопроєкту, спрямованого на підтримку вітчизняного бізнесу після завершення карантину. Модератором конференції виступив голова Податкового Комітету Торгово-промислової палати України Дмитро Михайленко.

Данило Гетманцев

«Комітет розробляє пакет пропозицій на посткарантинний період, розрахованих перш за все на підтримку промисловості. Тому ми проводимо консультації з представниками різних галузей. Конкретні пропозиції – податкові та інші заходи – включимо до законопроєкту. І якщо досягнемо компромісу з урядом і парламентом – а я переконаний, що досягнемо, тому що ми на боці галузі, – законопроєкт буде прийнятий», – сказав, відкриваючи зустріч, Данило Гетманцев.

Учасники зустрічі – керівники сільськогосподарських підприємств, заводів сільськогосподарського машинобудування, представники бізнес-об’єднань – наголосили на необхідності захисту вітчизняного ринку і українського виробника. Було багато  пропозицій щодо встановлення мит на ввезення імпортної сільгосппродукції, закупівлі вітчизняної продукції до Держрезерву, надання переваги вітчизняним виробникам при держзакупівлях тощо.

«Погоджуюся з усім, що ви сказали, і вже думаємо, яким чином зробити, – відреагував на пропозиції голова комітету. – Наші закордонні партнери більш послідовні у відстоюванні інтересів власного виробника, ніж ми. Тут нам треба займати більш жорстку позицію і захищати інтереси українського виробника, особливо під час закупівлі за державні гроші».

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Михайло Соколов порушив питання розгляду законопроєктів, спрямованих на детінізацію в аграрному секторі.

«Законопроєкти, спрямовані на детінізацію ринку оренди землі та сільгосппродукції, готові для винесення на Комітети і для першого читання. Але хотілося би уникнути проблем, які вже виникали в минулому. Крім того, що законопроєкт завдає удару по великих ухилянтах – він може створити певні незручності для найменших. Великі компанії знайдуть шляхи, як не сплачувати, а тягар може лягти на дрібних фермерів. Ми маємо знайти шлях, щоб їх не зачепити», – зазначив Данило Гетманцев.

Для розв’язання цього питання Михайло Соколов запропонував створити робочу групу, до якої увійшли би і представники аграрних асоціацій. Він також звернувся до Комітету із проханням продовжити роботу щодо використання електронної накладної і подальшого відстеження товару. «Це ефективний шлях боротьби з махінаціями, від яких ми всі потерпаємо. І держава, і чесні виробники», – підкреслив заступник голови ВАР.

«Багато ініціатив, із якими виступали учасники конференції, є на порядку денному міністерства, ми будемо спільно їх реалізовувати», – підсумував заступник міністра Тарас Висоцький.

Як повідомлялося, раніше відбулися онлайн-зустрічі голови податкового комітету з представниками легкої промисловості, хімічної та фармацевтичної галузей, суднобудування та авіабудування, машинобудування і приладобудування, а також харчової промисловості. Всі пропозиції опрацьовуються Комітетом та розробляється новий проєкт для сприяння розвитку вітчизняного виробника.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар