Представники Української Ради Бізнесу взяли участь у зустрічі Генерального прокурора України Ірини Венедиктової з Радою-бізнес-омбудсмена та бізнес-асоціаціями. Зустріч була приурочена до підписання Стандартів діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування.
«Це наша модель роботи на майбутнє, напрацьована за півтора року практичної роботи із подолання ганебної практики тиску на бізнес з боку правоохоронців», – так прокоментувала підписання документу Генеральний прокурор.
Зліва направо: бізнес-омбудсмен Роман Ващук, Генеральний прокурор Ірина Венедиктова, керівник департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк
Безпосередню участь у робочій групі при Офісі Генерального прокурора з розробки Стандартів діяльності прокурорів брав член Української Ради Бізнесу Ярослав Романчук.
«Як представник Української Ради Бізнесу, хочу подякувати Офісу Генерального прокурора та Раді бізнес-омбудсмена за можливість для наших фахівців долучитися до розробки стандартів. Ми зараз говоримо не лише про іноземних інвесторів, а й про внутрішніх. Це хороший старт, але для нас важливо, щоб таке розуміння було й і в інших правоохоронних органів. Покладаємо надію, що Офіс Генерального прокурора координуватиме дії цих органів, у тому числі й Бюро економічної безпеки», – сказав представник УРБ.
Ярослав Романчук (у центрі), Олександр Громико (праворуч)
Стандарти врегульовують наступні питання:
- забезпечення законності початку досудового розслідування;
- особисте проведення прокурором слідчих і процесуальних дій;
- дотримання прав потерпілого;
- забезпечення законності проведення обшуку, накладення арешту на майно, зберігання речових доказів, проведення негласних слідчих дій;
- забезпечення права на свободу, особисту недоторканність та захист тощо.
«Завдяки цим стандартам ми зможемо вимагати від прокуратури та від інших правоохоронних органів дотримання певної процедури. А посилання в стандартах на норми права, і в тому числі на практику Європейського суду з прав людини, дає можливість уникнути дискусії з правоохоронними органами», – зазначив Ярослав Романчук.
«В Офісі Генпрокурора на базі спеціалізованого підрозділу із захисту інвестицій створений постійно діючий майданчик комунікації. За цей час він опрацював сотні звернень бізнесу. Ми маємо вже понад 70 успішних кейсів відновлення справедливості прокурорами. Справедливість – це і припинення протиправного кримінального переслідування, і притягнення до відповідальності тих, хто за цим стоїть, в тому числі прокурорів», – наголосила Ірина Венедиктова.
Голова Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков
Вона подякувала за співпрацю члену Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Олександру Громико, члену УРБ Ярославу Романчуку, віце-президенту Асоціації платників податків України Йосипу Бучинському та іншим представникам бізнес-асоціацій.
Йосип Бучинський вручив Ірині Венедиктовій відзнаку від Асоціації платників податків України
Під час дискусії, яку модерував заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, учасники з тринадцяти бізнес-асоціацій обговорили ефективність співпраці бізнесу та Офісу Генерального прокурора у вирішенні актуальних проблем підприємців та окреслили напрями співробітництва з використанням функціоналу Ради бізнес-омбудсмена.