fbpx

Skip links

Бізнес готовий до реалізації проектів державно-приватного партнерства на рівні регіонів

Члени Української Ради Бізнесу взяли участь у спільному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та Національної ради реформ, яке відбулося 29 липня.

Під керівництвом Президента України Володимира Зеленського були проаналізовані низка питань, серед них:

  • залучення інвестицій та формування державно-приватного партнерства,
  • розвиток інфраструктури та важливість запровадження габаритно-вагового контролю на українських дорогах,
  • реформування системи безпеки на транспорті,
  • концесії в сфері охорони здоров’я,
  • акт про свободу підприємництва та створення прозорих умов для ведення бізнесу,
  • дерегуляція виноробної галузі,
  • розбудова портової інфраструктури.

Зокрема, вперше презентовано ідею концесії медичних закладів, що дозволить залучити інвесторів, модернізувати інфраструктуру медичних закладів, запровадити сучасні методи діагностики і лікування, підвищити якість надання послуг та подолати корупцію в галузі.

Ще однією реформою, підготовленою Офісом простих рішень та результатів, є акт про свободу підприємництва. Це проєкт закону, який кардинально змінює філософію відносин держави та бізнесу, запроваджує єдиний стандарт та принципи діяльності органів держави та місцевого самоврядування в напрямку сприяння веденню бізнесу, зменшить бюрократію, тиск на бізнес та усуне інші бар’єри для його розвитку.

Реформа виноробної галузі скасовує перешкоди для створення малих виноробних виробництв та сприятиме відродженню та розвитку галузі. Відповідні законопроєкти №5306 та №5307 вже зареєстровані, але гальмуються у комітеті ВРУ.

Реформа українських портів дозволить залучати кошти приватних інвесторів для модернізації зношеної портової та припортової інфраструктури, спростить процес отримання дозволів для розбудови портів та дозволить здійснити прорив у розвитку морської галузі.


Коментуючи підсумки спільного засідання, президент Української федерації індустрії безпеки, член Наглядової Ради Української Ради Бізнесу Анатолій Долинний виділив озвучену Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем інформацію щодо активізації роботи над залученням інвестицій через механізм державно-приватного партнерства. 

«Голова уряду вперше застосував гібридний, з нашої точки зору, термін – державно-приватно-регіональне партнерство. Сподіваємось, що це ознака готовності Уряду спрощувати процедуру і поширювати практики на регіональному рівні. Адже міжнародно уживаний термін “публічно-приватне партнерство” за змістом має ширше, ніж у нас, застосування і передбачає можливості укладання подібних угод будь-якими публічними установами»

«Цікавою також видається деталізація щодо сфери застосування партнерства: поки що це будівництво доріг, лікарень і об’єктів енергетики. Але сказано також про готовність до дискусії про інші сфери. В цьому контексті в роботі Української Ради Бізнесу над регіональним порядком денним актуально виглядають ініціативи з реконструкції освітніх закладів включно з термомодернізацією, оновлення транспортної інфраструктури та рухомого складу громадського транспорту, розбудови інфраструктури безпеки регіонів, розумного управління і публічних послуг, масштабного будівництва інфраструктури поводження з ТПВ. Плануємо обговорити ці можливості взаємодії з Урядом і регіонами ближчим часом на Координаційній Раді УРБ», – додав Анатолій Долинний.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар