fbpx

Skip links

Бізнес та експерти обговорили антикризові заходи з Дмитром Наталухою

У четвер, 9 квітня, відбулася онлайн-конференція представників провідних бізнес-асоціацій, членів Коаліції УРБ та аналітичних центрів із Головою Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. Учасники обговорили вплив протиепідемічних заходів на економіку, можливість зміни моделі карантину із жорсткої на ризикоорієнтовану, а також антикризові заходи для допомоги вітчизняному бізнесу.

Дмитро Наталуха

Голова парламентського Комітету висловив розуміння потреб підприємців, які опинилися у складній ситуації у зв’язку з епідемією та економічною кризою. Дмитро Наталуха закликав розглядати пропозиції щодо покращення карантинних заходів одночасно із пропозиціями про поліпшення адміністрування і контролю.

Представники аналітичних центрів зазначили, що поточна модель карантину вкрай негативно впливає на економіку, в той час як її ефективність по зупинці епідемії не є високою. Аналітики запропонували іншу модель карантину, ризикоорієнтовану, яка довела свою ефективність у низці країн. Напрацьовані детальні пропозиції аналітики надішлють Голові Комітету за підсумками зустрічі для розгляду.

Представники провідних бізнес асоціацій – Грігол Катамадзе (Асоціація платників податків України), Юрій Сивицький (Бізнес100), Олександр Громико (Українська асоціація виробників), Надія Бедричук (Українська асоціація прямого продажу), Софія Арасланова (Асоціація Українські імпортери побутової електроніки), Анатолій Долинний (Українська федерація індустрії безпеки), Станіслав Таршин (Бізнес100) розповіли про те, як позначилася криза на окремих галузях та на економіці в цілому і які форми підтримки бізнесу зможуть зберегти робочі місця і надходження до бюджету. Учасники зустрічі проінформували голову парламентського комітету про напрацьовані Українською Радою Бізнесу спільно з аналітичними центрами, економістами та фахівцями з медичних питань пропозиції із подолання економічної кризи та зміни моделі карантину на більш ефективну.

Представники бізнес-асоціацій та експерти домовилися найближчими днями подати розширений перелік конкретних антикризових заходів для бізнесу.

За підсумками дискусії учасники дійшли згоди з більшості обговорених питань та домовилися про подальшу спільну роботу над їх реалізацією. 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар