fbpx

Skip links

Бізнес закликає не допустити «старі кадри» до новоствореного Бюро економічної безпеки

Члени коаліції Українська Рада Бізнесу, яка об’єднує 95 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, занепокоєні скандалами навколо конкурсу на посаду керівника Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

Сама ідея створення Бюро економічної безпеки народилася як реакція на численні приклади неефективної та вибіркової діяльності податкової міліції, яка в очах підприємців і громадськості уособлювала собою некомпетентність і корумпованість правоохоронних органів. При цьому знадобився не один рік, щоб подолати саботаж і скасувати такий орган загалом.   

Завзяття, з яким керівництво податкової поліції взялося за справи напередодні ліквідації цього органу, не змогло переконати суспільство у тому, що ситуація докорінно змінилася.

Без прив’язки до персоналій – створення єдиного правоохоронного органу для розслідування економічних злочинів в Україні не може зводитися до зміни вивіски над уже дискредитованою податковою міліцією.

Тому від початку розробки концепції нового органу з розслідування економічних злочинів і до голосування законопроєкту в Верховній Раді України ключовою вимогою українського бізнесу було обмеження можливостей потрапити до БЕБ для кадрів із нереформованих правоохоронних та перевіряючих органів.

Керівник нової структури визначає стандарт роботи для всього колективу. Залучення “перевірених” кадрів, обтяжених зв’язками і досвідом неефективної роботи, означає перенесення проблем до нової інституції та консервацію реформ у цьому напрямку.

Зараз настав важливий момент – фінальна фаза призначення керівника БЕБ. Прем’єр-Міністр має обрати одного з трьох кандидатів, рекомендованих Конкурсною комісією.

Зрозуміло, що від керівника БЕБ насамперед залежатиме якість нового органу. Тому будь-яка кандидатура із уже існуючих органів здатна звести нанівець усі багаторічні зусилля зі створення нового незалежного єдиного органу з розслідування економічних злочинів.

Український бізнес закликає Прем’єр-Міністра при обранні Директора БЕБ врахувати позитивний досвід створення НАБУ та САП: обирати “нові обличчя”, які не мають “інституційної пам’яті” роботи у поточних корумпованих службах – ДФС, СБУ, та МВС.

Також закликаємо депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності врахувати пропозиції українського бізнесу і визначити виключну підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки, яку передбачають подані відповідні правки до проєкту №3959-1 до другого читання.

 

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар

 1. Бізнес закликає не допустити "старі кадри" до Бюро економічної безпеки - новини України
  Permalink
 2. Бизнес выступил против «старых кадров» в Бюро экономбезопасности - Мое Запорожье
  Permalink
 3. Бізнес закликає не допустити "старі кадри" до БЕБ | Газета «День»
  Permalink
 4. Бюро экономической безопасности возглавил ветеран Налоговой милиции Вадим Мельник. Кто он? - Погода
  Permalink
 5. Бюро экономической безопасности возглавил ветеран Налоговой милиции Вадим Мельник. Кто он? - Свежие новости
  Permalink
 6. Бюро экономической безопасности возглавил ветеран Налоговой милиции Вадим Мельник. Кто он? - News-ukraine
  Permalink
 7. Крах реформи? Чому Бюро економічної безпеки очолив старий податківець і до чого тут Зеленський | Читайте тут:
  Permalink
 8. Крах реформи? Чому Бюро економічної безпеки очолив старий податківець і до чого тут Зеленський - ZOZYLA
  Permalink
 9. Вадим Мельник: «Завдання БЕБ — виявляти кримінальні процеси, які мають корупційне прикриття в економіці, і їх вилучати» — NV
  Permalink