fbpx

Skip links

Частина пропозицій бізнесу врахована в законодавчих ініціативах для вдосконалення податкового законодавства

15 червня 2020 року відбулася нарада щодо напрацьованих законодавчих ініціатив з удосконалення Закону України № 466-ІХ (законопроєкт №1210) за участі заступниці Керівника Офісу Президента України  Юлії Ковалів, Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, Заступниці Міністра фінансів України Світлани Воробей, Заступника Голови ДПС України Євгена Олейнікова, керівників провідних бізнес-асоціацій, членів коаліції Української Ради Бізнесу.

21 травня цього року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Норми цього Закону викликали різку критику бізнес-середовища. У відповідь Президент у зверненні до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля запропонував спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи з метою виправлення низки норм Закону № 466.

Президент ВГО Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе подякував Юлії Ковалів за те, що все ж таки прислухалися до голосу бізнесу та провели з ним конструктивний діалог. Звертаючись до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, Грігол Катамадзе висловив сподівання, що ті пропозиції, які постійно надає Асоціація від імені представників бізнесу, будуть і в подальшому опрацьовуватись та враховуватися Комітетом. А також подякував усій команді експертів, залучених до такої важливої для бізнесу роботи щодо напрацювання законодавчих ініціатив зі вдосконалення Закону України № 466-ІХ.

Грігол Катамадзе зазначив, що із наданих Асоціацією зауважень та пропозицій щодо необхідності внесення змін до Закону України за № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» дев’ять дуже важливих для бізнесу враховані повністю або частково.

Далі Президент ВГО АППУ акцентував увагу Юлії Ковалів та експертів на тому, що низка норм, пропозиції Асоціації по яких наразі не враховані, несуть ризики для окремих категорій бізнесу, зокрема:

– надання нових потенційно дискреційних повноважень контролюючим органам;

– внесення змін до Плану планових перевірок один раз протягом першого та другого кварталу.

Член Української Ради Бізнесу Ярослав Романчук зазначив, що основні пропозиції Коаліції УРБ у крайній версії змін до Закону враховані. Зокрема:

– терміни подачі звітності по КІКам переносяться, і перший звіт треба буде здавати 01.01.2022 року за 2021 рік.

– «ділова мета» буде застосовуватися в 2020 році тільки для цілей трансфертного ціноутворення, а в 2021 – тільки для операцій з низькоподатковими зонами.

За підсумками дискусії учасники домовилися про подальшу співпрацю щодо доопрацювання проєкту та його реалізації.

Залишити коментар

Name*

Website

Коментар