12 березня Президент та Прем’єр Міністр України провели зустріч з бізнес-спільнотою, щоб обговорити ключові економічні реформи та плани для покращення інвестиційного клімату. На зустрічі були присутні також Міністри, очільники відомств та представники депутатського корпусу.
У своїй промові Президент Петро Порошенко окреслив ряд пріоритетних напрямків роботи, зокрема проект Закону щодо податку на виведений капітал. Було вказано, що робота над проектом на завершальній стадії, але потрібна ще окрема дискусія з іноземними партнерами та перерахунок від Міністерства фінансів фіскального ефекту від запровадження такого податку.
Особливу увагу під час зустрічі було приділено проекту Закону «Про Національне бюро фінансової безпеки», який оприлюднили для публічного обговорення. Президент підкреслив, що наразі ведеться обговорення тексту з бізнес-спільнотою, пропозиції Комітет примає до кінця цього тижня. «Головне у проекті – має бути заборонено іншим відомствам розслідувати фінансові злочини та втручатись у економічну діяльність підприємств». Учасники зустрічі поділились думками щодо вказаного питання, висловили низку зауважень та пропозицій, а також домовились зібрати коментарі від бізнесу до тексту проекту у найкоротші строки.
Окрім цього, Президент також подав до Верховної Ради проект Закону щодо лібералізації валютного регулювання, відповідно до положень якого не буде потрібно ліцензій на відкриття рахунків закордоном, а також не передбачатиметься таке покарання як припинення дозволу на зовнішньо-економічну діяльність, натомість всі валютні операції, які прямо не заборонені, будуть дозволені.
Прем’єр-Міністр Володимир Гройсман у своєму виступі підкреслив важливість прискорення темпів зростання економіки (5-6% в рік), необхідність забезпечення легкості ведення бізнесу та захисту інвестицій, яка може бути, зокрема, досягнута шляхом прийняття в поточному році пакету з 35 законопроектів, які підготував та підтримує Уряд.
На зустрічі було також висловлено позиції бізнес-асоціацій щодо ключових реформ. Зокрема, Григол Катамадзе, Президент Асоціації платників податків України, член Української Ради Бізнесу повідомив, що минулого року асоціацією було проведено 17 круглих столів з представниками бізнесу у різних регіонах країни і можна впевнено говорити, що абсолютна більшість представників бізнесу підтримують податок на виведени капітал. Вважаємо необхідним його якнайшвидше внесення до Парламенту та прийняття до 1 липня.